Sk. Lie 21st, 2024
Velniškai madinga sages ir smeigės

Jei galvodama apie sages įsivaizduoji močiutę, jomis pasipuošusią – esi visiškai neteisi. Sagės ir smeigės tai unikalus, universalus ir netgi prabangus aksesuaras, kurį galima dėvėti prie bet kokio stiliaus, esant bet kokiai progai. Tikrai nebus sunku pritaikyti vieną ar kitą ir prie savo garderobo. Na, o įvairaus stiliaus sagių ir smeigių gali rasti Jealous

Sagės ir smeigės

Smeigė – tai dekoratyvinis papuošalas, dažniausiai užtvirtinamas metalinius, besisukiojančiu užsegimu. Sagės ir smeigės terminai dažnai naudojami sinonimiškai, tačiau iš tiesų smeigė – mažesnio dydžio sagės atmaina. Seniau smeigės turėjo praktinę paskirtį – jomis susegdavo drabužius, jų atlapus ar pan. Tačiau šiandien tai tapo smagiu ir madingu aksesuaru. Yra daug ir įvairių formų – tai gyvūnėliai, gėlės, vabalai, geometrinės figūros, simboliai ir t.t. Tai tobulas aksesuaras, padedantis net ir paprasčiausią apdarą paversti išskirtiniu. Taigi, nesvarbu ar tavo stilius šiuolaikiškai jaunatviškas, ar mėgsti nesenstančią eleganciją – kažkur tikrai yra tau tobulai tinkanti sagė ar smeigė.

Smeigė „Kiaušinienė“, 7 Eur (Jealous)

Šiais laikais tiek sagės, tiek smeigės gaminamos iš įvairiausių medžiagų, pradedant tauriaisiais metalais ir prabangiais akmenimis, baigiant bižuterija; įvairių dydžių – nuo mažiausių iki tikrai didelių. Pradėk kurti savo sagių ir smeigių kolekciją ir pamatysi, kad jau visai netrukus jos taps neatsiejama Tavo stiliaus dalimi.

Kaip segėti sages ir smeiges?

Tradiciškai jos segimos ant švarko atlapų, marškinių, suknelių, megztinių ir kepurių. Tiek sagės, tiek smeigės bet kokiam drabužiui suteikia išskirtinumo. Paskutinės mados tendencijos diktuoja – idealu, jei išsyk segėsi kelias, tarpusavyje derančias sages ar/ir smeiges. Na, minimaliai reikia turėti bent dvi – vieną, tinkančią prie vakarinės suknelės ir vieną – prie laisvalaikio stiliaus drabužių.

Keletas patarimų:

Derink kontrastingas spalva. Ryškūs drabužiai geriausiai atrodys padabinti juodomis ar tamsių spalvų sagėmis, na o juodi, tamsūs drabužiai – ryškiaspalvėmis ar sidabrinėmis sagėmis, dabintomis margaspalviais akmenėliais ar piešiniais.

Stenkis nesegėti tiek per didelių, dėmesį užgožiančių sagių, tiek ir mažų, nepastebimų.

Nesegėk sunkios sagės ant plonos, delikačios medžiagos, kuri negalės išlaikyti josios svorio. Ne tik ji nusvirs ir atrodys nepatraukliai, bet jos svoris gali ir sugadinti patį drabužį.

Išbandyk netradicinius segėjimo būdus

Nori išsiskirti iš minios? Visuomet ieškai netradicinių būdų puoštis? Sagės ir smeigės yra dėkingi papuošalai, su kuriais galima žaisti ir kurti tūkstančius įvaizdžių, puošti beveik bet kokius drabužius. Na, o išskirtinių jų rasti gali Jealous

Sagė „Elnias“, 6 EUR (Jealous)

Plaukų juostos ir kepurės

Smeigės nuo senų laikų buvo tiesiog tobulas aksesuaras papuošti galvos aksesuarams. Dažniausia puošiamos skrybėlės, beretės, žieminės kepurės bei movos. Tačiau puikiai ir nekasdieniškai atrodys ir patinkančia smeige padabinta plaukų juosta.

Šukuosenos

Elegantiška, oficiali ar kasdienė šukuosena gali atrodyti įspūdingai ir išskirtinai, jei ją padabinsi sage ar smeige. Ypatingai tinka puošti kuodukams ar romantiško stiliaus šukuosenoms.

Diržas

Turi atsibodusį seną diržą? Jo sagtį pakeisk ar papuošk sage ir jis atgims naujam gyvenimui! Maža to, paprastą kasdienį diržą taip gali papuošti ir pritaikyti prie vakarinės aprangos!

Batai

Prisek smeigę prie sandalų dirželio ir jie taps puošnesni, tinkantys vakarinei išeigai. Tik būk tikra, kad pritvirtinai tikrai, nes gali pamesti smeigę trypdama šokių aikštelėje! Daugelis mados blogerių populiarina šią madą, puošdamos įvairius batus ir batelius smeigėmis.