Sk. Lie 21st, 2024
Antspaudu gamybe vilnius 1

Nors kartais gali atrodyti, kad antspaudais daugiau žaidžiama nei iš tikrųjų naudojama, jų poreikis vis dar išlieka stabilus. Įmonėms, notarams būtina turėti savo antspaudus, patvirtinančius jų paslaugų legalumą. O ką daryti tik susikūrusiai įmonei ar dirbti pradėjusiam notarui? Tuo padės pasirūpinti antspaudų gamyba: Vilniuje tuo užsiima ir „Biuro Gidas“.

Antspaudo paskirtis

Senovėje vaškinio antspaudo paskirtis buvo patvirtinti laiško gavėjui siuntėjo tapatybę. Toks patvirtinimas su keliais pakitimais išliko iki šių dienų. Dabar įmonėms antspaudas reikalingas siekiant parodyti legalų įmonės patvirtinimą. Antspaudai naudojami svarbiems dokumentams (sutartims, prašymams patvirtinti), taigi jį galima palyginti su oficialiu juridinio asmens parašu.

Todėl ant antspaudo turi būti atitinkama informacija, galinti patvirtinti įmonės tapatybę:

  • Pavadinimas,
  • Įkūrimo metai;
  • Miestas, šalis.

Natūralu, kad įmonei keičiantis, augant, šis „parašas“ gali keistis. Tokiais atvejais ir reikalinga pasirūpinti antspaudų gamyba Vilniuje. Juk būtina išlaikyti savo patvirtinimą.

Kaip gauti antspaudą?

Nors nuo 2013 metų įmonės antspaudas nėra būtinas, dauguma vis tiek jį išlaiko (ypač jei tai nurodyta įmonės statute).  Norint jį įsigyti, reikia gauti atitinkamą išrašą iš registrų centro, kuris patvirtina, kad tam tikra įmonė naudos atitinkamą antspaudą. Paprastai šią priemonę užsako įmonės vadovas, tačiau su atitinkamais įgaliojimais, tai gali atlikti ir kitas asmuo (vis tiek reikia turėti asmens tapatybės dokumentus). Norint antspaude matyti įmonės logotipą, prireiks ir jo patento kopijos.

Gaminant jau antrą kartą, reikės pirmojo antspaudo, atitinkamų įmonės dokumentų. Taip pat, pakeitus antspaudą, būtina apie tai viešai paskelbti, kad niekas neapsigautų ir nepriimtų dokumento, patvirtinto nebegaliojančiu antspaudu.

Svarbu pažymėti, kad antspaudai gali būti tik apskritimo formos (kitos formos vadinami spaudais), jie gali žymę palikti dažais ar tam tikra deformacijos forma.

Galiausiai suderinus visą informaciją, galima ieškoti įmonės, kuri užsiima antspaudų gamyba Vilniuje. Nunešus reikalingus dokumentus, galėsite pasirinkti spalvą, tipą. Po kelių dienų naujasis antspaudas jau bus pagamintas.

Nėra taip paprasta gauti įmonės antspaudą – tam reikia atitinkamų dokumentų. Tik suderinus su direktoriumi, registrų centru galėsite gauti oficialų įmonės patvirtinimo simbolį.