Tr. Bir 19th, 2024

Niekuomet negalvojau, kad apie dantų protezavimą ir pačius protezus teks imti domėtis nukentėjus darant tai, ką myliu labiausiai. Vieną saulėtą dieną Italijos Alpėse padariau didelę klaidą, kuri man kainavo labai skaudžiai – netekau trijų dantų. Taip nutiko, kad tinkamai neįvertinau reljefo ypatumų ir lėkdamas dviračiu nespėjau sustabdyti prieš staigų posūkį ir teko pakilti virš vairo. Kaip tyčia, tą dieną nusprendžiau naudotis atviru šalmu, o tai, kaip paaiškėjo, buvo dar viena grubi klaida. Žinojau, kad kelionė namo nebus maloni.

Protezų paieškos

Pirmas dalykas, kurį neatidėliojant teko daryti grįžus į Kauną, –  keliauti į odontologijos kliniką ir ieškoti sprendimo. Tiesa, ten ne juokais sutrikau: dalinės plokštelės, keramika, nailoniniai dantų protezai privertė gerokai sunerimti, nes pasijaučiau, tarsi būčiau senolis. Visgi kito pasirinkimo neturėjau ir su protezų būtinybe teko greitai susitaikyti.

Kaip išsirinkti?

Iš esmės, protezai skirstomi į neišimamus ir tokius, kuriuos galima išsiimti. Natūralu, kad jų pritaikymo galimybės labai skiriasi kiekvienu individualiu atveju. Be to, kad ir kaip bebūtų, kaina vis dar išlieka vienu iš pagrindinių faktorių, kurie lemia protezų pasirinkimą. Neretai finansinė situacija gerokai apriboja galimybes. Pavyzdžiui, mano atveju buvo galima rinktis kelis variantus: protezavimą karūnėlėmis, tiltelinius protezus arba minkštą iš termoplastiko pagamintą lankelį. Mane patikino, kad šie nailoniniai dantų protezai yra labai patogūs ir nė iš tolo neprimena senų, kietų ir apkabėles turinčių plokštelių. Kalba pakrypo ir apie implantus, tačiau nusprendžiau surizikuoti ir išbandyti pigesnį variantą.

Pigiau – ne visuomet blogiau

Žinoma, dantų priežiūra neturėtų būti ta sritis, kuriai reikėtų taupyti, nes tai yra ilgalaikė investicija į kokybišką gyvenimą, tačiau po užsakytų protezų pagaminimo buvau išties maloniai nustebintas: jie buvo patogūs, adaptacijos laikotarpis buvo gana trumpas, o kasdienei priežiūrai nereikėjo skirti itin daug laiko. Džiaugiausi kainos ir kokybės santykiu, o su odontologu-ortopedu sutarėme, kad ateityje ar kilus problemoms, rinksimės jau neišimamus protezus. Visgi, kol kas apie tai negalvoju, nes nailoniniai dantų protezai tarnauja puikiai, atrodo natūraliai ir nesukelia diskomforto.