Sk. Lie 21st, 2024
Darbo drabužiai

Suvirinimo skydelis yra būtinas atliekant bet kokius virinimo darbus. Apskritai, dirbant įvairius darbus labiausiai turėtų rūpėti sveikata ir šios apsaugojimas. Juk kiek daug nelaimingų ir net tragiškų įvykių atsitinka neatsargaus darbo ir aplaidumo metu, o kartais net turint visas galimybes pasirenkama ignoruoti galimus pavojus. Kad taip neatsitiktų, svarbu pasirūpinti, kad rankos, veidas, akys ir galva būtų maksimaliai apsaugota. Skirtingiems darbams yra skirtingi įrankiai padedantys išvengti daugelio pavojų. Plačiame pasirinkime nepasiklysti ir išsirinkti asmeniškai patogiausią padės kelios nuorodos.

Skydeliai ir akiniai

Nuo suvirinimo darbo sudėtingumo ir pobūdžio priklauso tai, kokią priemonę reikėtų pasirinkti. Jeigu darbai nėra sudėtingi, nereikalauja ypač didelės apsaugos – nesuklysite įsigiję akinius. Suvirinimo skydelis apsaugo ne tik akis, bet daug didesnę kūno dalį. Pavyzdžiui, žiežirbos, ar atskilę detalės nesužeis veido, galvos, ar net kaklo sritis. Viskas priklauso nuo to, kokį dydžio skydelį pasirinktumėte. Taip pat, suvirintojo akiniai paprastai būna mažo tamsumo, o skydelius galima rinktis paprastus, arba su savaiminio užtemimo filtrais. Šie patamsėja esant bet kokiai ryškesnei šviesą. Todėl, priklausomai nuo darbo ir kaip ilgai jį dirbsite, su savaiminio užtemimo filtrais gali būti daug patogesni.

Darbo drabužiai ir batai

Akivaizdu, kad mažiems, ar kasdieniniams darbams įsigyti specialios aprangos nebūtina, tačiau kasdien susiduriant su rimtais darbais – kasdieninių drabužių ir batų pakeitimas į darbui pritaikytą aprangą turėtų būti būtinybė. Pavyzdžiui, specialūs drabužiai ir kombinezonai yra padaryti iš daug tvirtesnės medžiagos, jie taip greitai neplyšta ir yra daug sunkiau pažeidžiami išorės veiksnių. O darbo batai apsaugos pirštus nuo užkritusių sunkių detalių ar įrankių.

Ausinės ir ausų kištukai

Suvirinimo skydelis padeda apsaugoti regą, o ausinės apsaugotų klausą. Jeigu ausinės yra per didelės, ar trukdo darbui – galima rinktis kištukus, kurie yra mažiukai ir neuždengs pačių ausų. Žmonės dirbdami dažnai pamiršta, kad būtina apsaugoti ir klausą, kurios sužalojimas gali būti be galo skausmingas.

Užtikrinti bet kokio darbo saugą yra pačios įvairios priemonės. Nesvarbu, ar jūs automechanikas, suvirintojas, ar medžio apdirbėjas – kiekvienos srities specialistas atras tai, kas padės apsaugoti savo sveikatą.