Tr. Bir 19th, 2024
Interbrand

“Interbrand” paskelbė brangiausių pasaulio prekių ženklų reitingą.

20 brangiausių prekių ženklų pavaizduoti paveikslėlyje. Įdomu tai, kad “Interbrand” paskelbtame “Best Global Brands 2022” reitinge “Apple” net dešimtą kartą iš eilės tapo geriausiu pasauliniu prekės ženklu. Padidinusi prekės ženklo vertę 18 proc., “Apple” (482 215 mln. JAV dolerių) išliko lentelės viršuje. Tuo tarpu “Microsoft” pakilo į antrąją vietą, aplenkusi “Amazon”.

Pirmą kartą 2022 m. vidutinė geriausio pasaulinio prekės ženklo vertė viršijo 3 trilijonus JAV dolerių.

Bendra 100 geriausių prekės ženklų vertė pasiekė 3 088 930 mln. dolerių, t. y. 16 proc. daugiau nei 2021 m. (2 667 524 mln. dolerių). Šiais metais užfiksuotas sparčiausias kada nors užfiksuotas prekių ženklų vertės augimas, kuris rodo, kad įmonės prekių ženklas vis labiau prisideda prie jos ekonominės sėkmės. Nors per pastaruosius kelerius metus finansų rinkose buvo pastebimi dideli svyravimai, stipriausių pasaulio prekės ženklų vertė nuolat augo, skatindama klientų pasirinkimą, lojalumą ir maržas.

Dešimtyje didžiausių prekių ženklų pastebimas eksponentinis augimas ir “superlygos” formavimasis. Šios įmonės, sukurtos ant išskirtinės patirties ir tvirto sąžiningumo pagrindo, gali judėti įvairiomis kryptimis, didindamos savo dalį klientų gyvenime, kartu su savo prekės ženklo verte ir rinkos verte.

Vis sunkiau suskirstyti pirmąjį dešimtuką į kategorijas (kuo užsiima “Apple” ir “Google”?),

Tačiau viskas tampa daug aiškiau, jei vertiname klientų atliekamus darbus (kokius vartotojų gyvenimo aspektus jie sprendžia). “Apple” padeda mums prisijungti, daryti, priklausyti, žaisti, mokėti ir – pastaruoju metu – klestėti. Sklinda gandai, kad netrukus ji padės mums ir judėti. “Google” padeda mums atlikti daugybę darbų, pavyzdžiui, “Learn”, “Connect”, “Move” ir net “Dwell”. “Nike” – ne FAANG – padeda mums tobulėti ir išreikšti save. Panašiai galime galvoti ir apie tokias bendroves kaip “Microsoft” ar “Disney”.

Galiausiai šios organizacijos kuria verslą, paremtą savo prekės ženklu (priešingai tradiciniam požiūriui, kai prekės ženklas kuriamas aplink produktą), ir tai jas išskiria iš kitų