An. Bal 23rd, 2024
Ką reikia žinoti perkant audinius baldams

Ruduo – puikus metas atsinaujinti. Kai visi sugrįžtame į namus, kimbame į įprastus darbus ar mokslus, pravartu peržiūrėti savo spintą atnaujinti namų interjero detales. Norint šiek tiek atnaujinti namų interjerą, nebūtina pirkti naujų baldų, gali pakakti tik juos perstatyti arba pakeisti baldų apmušalus. Tuomet pamėgti patogūs baldai įgaus naujų spalvų, madingų raštų ir ims vėl džiuginti. Visgi baldų apmušalų pasirinkimas turėtų būti atliekamas atsakingai ir gerai apgalvotai. Juk kartais nutinka taip, kad ilgai ieškotas baldas gražiai atrodo jam parinktoje erdvėje, bet ilgiau panaudojus išaiškėja kai kurie jo trūkumai. Tokiu atveju, daugelis pamanytume, jog įsigijome netinkamą baldą, ir mažai kas susimąstytume, kad čia „kalti“ netinkamai pasirinkti baldiniai audiniai.

Pasirinkti tinkamiausius baldų audinius padės keletas patarimų:

  • Kiekvienai namų erdvei reikalingi baldų audiniai turėtų pasižymėti skirtingomis savybėmis. Tas pats baldas negali būti tinkamas visuose kambariuose, nes skirtingiems poreikiams tenkinti reikalingos skirtingos baldinių audinių savybės.
  • Miegamojo kambario baldams tinkamiausi natūralūs audiniai, pagaminti iš medvilnės ar lino. Tokie audiniai nesiglamžo, neprisigeria kvapų, yra hipoalerginiai. Jie leis odai kvėpuoti, bus lengvai prižiūrimi.
  • Vaikų kambario baldai turėtų būti neperšlampami, lengvai valomi, hipoalerginiai. Čia labai tiks žaismingų spalvų ir raštų baldiniai audiniai.
  • Svetainėje naudojami baldų audiniai turėtų būti tvirti ir patvarūs, lengvai valomi. Jei laikote augintinių, teiraukitės ar jūsų norimas audinys „netrauks“ jų plaukų.
  • Jei virtuvės ir svetainės erdvė yra bendra, tuomet reikėtų rinktis neteplius baldinius audinius. Taip pat svarbu, kad tokios patalpos baldai neprisigertų kvapų. Čia gali puikiai tikti dirbtinės odos apmušalai, jei neturite augintinių.
  • Vieni praktiškiausių baldinių apmušalų yra mikropluošto audiniai. Jie atsparūs nusidėvėjimui, yra hipoalerginiai, neperšlampa ir nesielektrina.

Renkantis audinius baldams svarbu žinoti, kad baldai turi tarnauti mums, o jų priežiūra neturėtų užgožti laisvalaikio. Taip pat svarbu, kad nauji baldai neribotų šeimos narių pomėgių. Todėl ieškant baldinių audinių, būtina atsižvelgti į kasdienius šeimos įpročius ir poreikius. Tai suteiks daugiau laiko šiltam bendravimui ir sustiprins tarpusavio ryšį.