An. Bal 23rd, 2024
žieminės padangos

Artėjant šaltajam metų sezonui dauguma vairuotojų pradeda rūpinti naujomis automobilio padangomis. Tam, kad naujasis pirkinys atitiktų lūkesčius ir būtų patikimas kelyje, verta atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus. Taigi, ką verta žinoti apie tai?

 

Įvertinkite savo poreikius

 

Padangos – žieminės ar vasarinės – visų pirma, turėtų būti pasirenkamos įvertinus savo gyvenimo sąlygas, vairavimo ypatumus. Pavyzdžiui, jei dažniausiai važinėjate mieste, patartina rinktis kieto mišinio žiemines padangas. Jos pritaikytos lygiems ir dažnai valomiems keliams. Tokio tiko priemonės tinka šlapiai dangai, bet nepasižymi itin geru sukibimu ant ledo ar sniego. Verta pastebėti, kad būtent tokios padangos yra ilgaamžiškiausios.

 

Tiems, kurie dažniau važinėja rečiau valomais keliais, patartina įsigyti vidutinio kietumo padangas. Jos suteikia vidutinišką sukibimą tiek su šlapia, tiek su snieguota ar apledėjusiu kelio danga. Minkšto mišinio žiemines padangas verta rinktis gyvenantiems kaimo vietovėse. Jos pasižymi geru sukibimu su apsnigta ar apledėjusia danga. Visgi, šlapiame kelyje jis nėra toks geras. Minkšto mišinio padangos (žieminės ir vasarinės) dėvisi greičiausiai, todėl jas keisti reikia dažniausiai.

 

Dygliuotos padangos – geriausios ant ledo

 

Ieškantiems priemonių, kurios gerai sukibtų su slidžia, apledėjusia danga, rekomenduojama apsvarstyti dygliuotas padangas. Jos leidžia jaustis saugiai net ir esant didžiulėms šalnoms. Visgi, jos skleidžia nemažą triukšmą, dėl kurio vairavimas gali tapti ne toks komfortiškas.

 

Rinkitės patikimą tiekėją

 

Prieš perkant naujas padangas, verta pasidomėti konkrečiu tiekėju ir rinktis tik patikimus. Internete galima rasti ir atsiliepimų, kurie padės tai įvertinti. Naudingų rekomendacijų kartais turi ir draugai ar kiti pažįstami, todėl nebijokite domėtis ir klausti. Taip bus lengviau išsirinkti patikimą įmonę, kurioje pardavinėjamos padangos: žieminės, vasarinės ir universalios.

pigios padangos

Atkreipkite dėmesį į galiojimo datą

 

Perkant tokias priemones reikėtų atidžiai įvertinti ir jų pagaminimo datą. Dauguma gamintojų nurodo, kad padangas galima sandėliuoti iki 5 metų, o eksploatuoti iki 10 metų. Vėliau, nepriklausomai nuo jų būklės, tokias padangas patartina utilizuoti. Laikui bėgant guma praranda reikalingas savybes, todėl neužtikrinamas tinkamas sukibimas.

 

Pasiruoškite žiemos sezonui jau dabar. Užsisakykite naujas padangas internetu – tai patogu ir greita.