Tr. Bir 19th, 2024
automobilio patikra

Kiekvienais metais kelyje automobilis sugenda tikrai ne vieną kartą. Pasak Salvis įmonę, tokie dalykai kaip purkštukų remontas, padangų keitimas, variklio priežiūra – viskas reikalauja laiko ir investicijų. Tam, kad išvengti kuo daugiau išlaidų, automobilį galima reguliariai prižiūrėti ir patiems. Ši priežiūra gali padėti užkirsti kelią rimtesniems autmobilio gedimams ir brangiam remontui. Taigi, kaip prižiūrėti mašiną žiemą?

 

Tikrinkite padangų būklę

 

Kiekvienas vairuotojas turėtų būti girdėjęs apie protktoriaus gylį bei žiemines ir rudenines padangas. Visų pirma, pasirūpinkite, kad jūsų padangos būtų pakeistos pagal sezoną – nevažinėkite sezonui neskirtomis padangomis, kadangi taip rizikuojate savo gyvybe, ir ne tik savo.

 

Protektoriaus gylis lygiai taip pat gali išsaugoti gyvybe ir, žinoma, papildomas išlaidas avarijos atveju. Protektoriaus gylis turėtų būti ne mažesnis kaip 3 cm tam, kad padangos būtų saugios važinėti. Taip pat svarbu apžiūrėti, jog padangos neturėtų jokių iškilumų, gumbelių ir kitų defektų. Anot Salvis imonę, padangos, kaip ir pukštukų remontas, gali kainuoti nemažą sumą.

 

Palaikykite visų skysčių normas

 

Ne paslaptis, kad automobilis turi keletą svarbių skysčių, kuriuos reikia reguliariai užpilti: tai variklio ir stabdžių skysčiai. Abu šiuos galite labai paprastai patikrinti atidarę savo mašinos kapotą – kiekvienas skystis turi atskirą matuoklį, kurį ištraukę lengvai pamatysite, ar skysčio dar liko pakankamai.

 

Jeigu matote, kad skysčio yra mažiau nei nurodo tam tikros linijos, būtinai užpilikte jį nauju. Skysčiai užtikrina, kad automobilis važiuotų be jokių trikdžių, netrukčiotų ir rečiau gestų. Slavis.lt pažymi, kad žmonės pakankamai retai atkreipia dėmesį į savo mašinos skysčius. Pastarieji gali lemti ir tai, kad į jūsų duris galiausiai pabels purkštukų remontas ir gerai patuštins piniginę.

 

Elektronika taip pat svarbu

 

Dabar šiuolaikiniuose automobiliuose gausu elektronikos – ji įspėja apie didels problemas automobilyje, todėl svarbu, kad ji veiktų tinkamai. Nors elektronikos patys sutvarkyti negalite, tačiau galite nuoaltos stebėti, ar ji veikia tinkamai: atkreipkite dėmesį dėl metamų klaidų ar garsų, kurių anksčiau galbūt nebuvo.

 

Labai gali būti, kad šaltuoju metų sezonu automobilio gedimų neišvengsite. Vis dėlto, sumažinti savo išlaidas tikrai galite, jeigu reguliariai tikrinsite visus aukščiau išvardintus dalykus. Nepraleiskite nė vieno, nes visi jie yra ypatingai svarbūs.

du automobiliai krauna akumuliatoriu
Du automobiliai
Krauna akumuliatoriu žiemą