An. Bal 23rd, 2024
Turbinu remontas mokslai

Daugelis gimnazistų vaikinų iš Jonavos rajono vietoje studijų universitete iš karto renkasi automechaniką kaip savo specialybę profesinėje mokykloje. Viena iš veiklų kuria gali užsiimti jaunuolis perėjęs pastaruosius mokymus yra turbinų remontas. Tokiu atveju galima kelti klausimą ar toks jaunų gimnazistų sprendimas pagrįstas, bei aptarti kokias implikacijas toks karjeros kelias turi tolesniam jauno žmogaus gyvenimui.

Pažintis su turbinų veikimo principu

Profesinėje mokykloje automechaniką studijuojantis jaunuolis pasirinkdamas susikoncentruoti į turbinų remontą neišvengiamai turės susipažinti su šia automobilio detale, jos paskirtimi, bei turbinų remonto eiga.

Automobilio turbina dar yra žinoma kaip turbokompresorius (angl. „turbocharger“). Ši turbina yra varoma automobilio išmetamųjų dujų. Turbokompresorius yra sudarytas iš dviejų detalių vadinamų vadinamų „kriauklėmis“. Turbinos kriauklės yra sujungtos veleno. Kol išmetamųjų dujų srovė suka veleną tekėdama per pirmąją kriauklę, kita to paties veleno pagalba pumpuoja orą į variklį. Šitaip automobilio variklio galia yra padidinama panaudojant jo paties sukurtas išmetamąsias dujas. Turbinų remontas yra procesas, kurio metu yra tvarkomos problemos susijusios su automobilio turbinos darbu.

Turbinų remonto eiga

Dažniausiai turbinų ar kitų automobilio detalių tvarkymas, apie kurio išlaidas jau esame rašę anksčiau, prasideda mechanikams specifišką detalę išardant ir tikrinant visas jos sudedamąsias dalis. Turbinų atveju tai vyksta tokia eiga: atsukami varžtai, detalės atskiriamos viena nuo kitos, tuomet kiekviena detalė yra atskirai išvaloma stipria vandens ir specialų, valymui skirtų chemikalų srove. Senesnės būklės turbinos sudedamąsias dalis neretai tenka „nusmeliuoti“ t.y. mechanikai privalo apipurkšti jas smėlio granulėmis. Dažniausiai šios granulės naudojamos nuvalyti rūdis. Po tokios procedūros panaudojus šlifavimo stakles net ir sena detalė blizgės kaip visiškai nauja.

Turbinų remontas yra stebinančiai pelninga veikla

Įpratę prie šių procedūrų jaunieji automechanikai nesiskundžia. Turbinų remontas yra stebinančiai pelninga veikla, nepaisant fakto, kad įmonės užsiimančios tokiomis paslaugomis rūpinasi tik viena iš daugelio kitų klientų automobilių detalių. Išmokę šio amato jaunuoliai neretai patys sugeba įsigyti reikalingas darbui stakles ir įgavę kelių metų patirties labai jauname amžiuje pradeda savo verslą įkūrdami turbinų remonto įmonę. Tačiau net ir patys mechanikai užsiimantys šia veikla pripažįsta, kad nors šios paslaugos paklausios dabar, laiko eigoje jos gali išnykti, ypač kuomet į rinką atkeliauja naujieji elektroniniai atomobiliai.