Pn. Geg 24th, 2024

Daugybė įmonių generuojamų duomenų turi vertingų įžvalgų, o duomenų analizavimas yra būdas juos atrakinti. Duomenų analizė gali padėti organizacijai viskuo, pradedant individualaus kliento rinkodaros pasiūlymo pritaikymu ir baigiant verslo rizikos nustatymu ir sumažinimu. Pažvelkime į kelis verslo duomenų analizės naudojimo pranašumus.

Suasmeninkite klientų patirtį

Įmonės renka klientų duomenis iš daugelio skirtingų kanalų, įskaitant fizinę mažmeninę prekybą, el. prekybą ir socialinę žiniasklaidą. Naudodamos duomenų analizę, kad iš šių duomenų sukurtų išsamius klientų profilius, įmonės gali įgyti įžvalgų apie klientų elgesį ir teikti labiau suasmenintą patirtį. Imkitės mažmeninės prekybos verslu, kuris veikia internete ir fiziškai. Bendrovė galėtų analizuoti savo pardavimų duomenis kartu su duomenimis iš savo socialinės žiniasklaidos puslapių ir tada kurti tikslines socialinės žiniasklaidos kampanijas, kad reklamuotų savo elektroninės prekybos pardavimą produktų kategorijoms, kuriomis jau domisi klientai. Organizacijos gali paleisti elgsenos analizės modelius naudodamos klientų duomenis, kad toliau optimizuotų klientų patirtį. Pavyzdžiui, įmonė gali naudoti nuspėjamąjį modelį el. prekybos operacijų duomenims, kad nustatytų produktus, kuriuos reikia rekomenduoti atsiskaitant, kad padidėtų pardavimas.

Įmonės gali naudoti duomenų analizę, kad vadovautų verslo sprendimams ir sumažintų finansinius nuostolius

Nuspėjamoji analizė gali pasiūlyti, kas gali nutikti reaguojant į verslo pokyčius, o preskriptyvioji analizė gali nurodyti, kaip įmonė turėtų reaguoti į šiuos pokyčius. Pavyzdžiui, įmonė gali modeliuoti kainų ar produktų pasiūlos pokyčius, kad nustatytų, kaip tie pokyčiai paveiktų klientų paklausą. Produktų pasiūlos pakeitimus galima išbandyti A/B, kad būtų patvirtintos tokių modelių hipotezės. Surinkusios pakeistų produktų pardavimo duomenis, įmonės gali naudoti duomenų analizės įrankius, kad nustatytų pakeitimų sėkmę ir vizualizuotų rezultatus, kad padėtų sprendimus priimantiems asmenims pasirinkti, ar keisti pokyčius visame versle.