Sk. Lie 21st, 2024

Masažas yra viena iš geriausių būdų pagerinti savijautą ir padidinti gerovę. Nuo fizinių diskomfortų, kurie kyla dėl pernelyg įtemptų raumenų, iki gerovės pagerinimo smegenims ir kitiems organams, masažas nuo 10 iki 180 minučių turi tikrą poveikį mūsų sveikatai. Bet ar darbo dienos viduryje atsipalaiduojantis masažas iš tikrųjų yra gera idėja?

Taip, ir štai kodėl.

Daugiau energijos

Nuovargis dažnai susijęs su raumenų įtampa. Tai todėl, kad reikalingos energijos (gliukozė, deguonies) gali būti efektyviai “užrakintos” pernelyg įtemptose raumenų grupėse. Darbo vietoje atliekamas masažas tempia tuos raumenis, atlaisvinant energijos išteklius ir “jaučiamą gerą” chemines medžiagas, pvz., endorfinus, atgal į organizmą. Iš tikrųjų, kai kitą kartą jaučiatės pavargę, pabandykite ištempti didelę raumenų grupę, pvz., kojų kvadricepsus, prieš griebdami kavos puodelį, ir pamatysite, kaip jaučiatės. Atlaisvindami energiją, užstrigusią pernelyg įtemptuose raumenyse, su geru tempimu gaunate sveiką, laisvą ir ilgalaikę energijos dozę darbe.

Motyvacija kyla iš savarankiškumo

Žinome, kad motyvuotiausiems darbuotojams būdingas tam tikras darbo savarankiškumas. Kai žmonės turi galimybę gauti masažą darbo vietoje, jie gauna vidinę motyvaciją gerai dirbti. Kai jie priima šią pasirinkimą, jie nustato įpročius, susijusius su savo jėga ir pasikeitimu būsenoje. Pasirinkdami gauti pagalbą, rūpestį ir kvalifikuotą priežiūrą, jie tampa optimistais ir energingais, atvira galva ir sprendžia problemas, padedant sukurti efektyvesnius komandas ir motyvuotus darbuotojus.

Lūkesčiai kaip vaistas – protų galia

Žinome, kad placebu efektas yra tikras. Mokslininkai įrodė, kad sumažėjusio skausmo lūkesčiai, pvz., lemia organizme atsirandančių medžiagų gamybą, kurios iš tikrųjų sumažina skausmo pojūtį. Gerai atliktas masažas darbo vietoje yra tikrai veiksmingas, o jo poveikis prasideda tada, kai žmogus pradeda laukti jį. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl tyrimai rodo, kad reguliarūs masažo terapijos sesijos darbo vietoje ilgainiui teigiamai veikia darbuotojų gerovę. Be to, jau vien girdint savo maseuotojo balsą (pvz., kai jie susitaria dėl susitikimo), po teigiamų ankstesnių patirčių, buvo nustatyta, kad kraujospūdis mažėja ir raumenys atpalaiduoja.

Gydomoji jėga

Daugelio žmonių darbo vietoje reikia ignoruoti smulkmenas ir sutelkti dėmesį tik į savo darbą, kad išlaikytų savo darbą ir sveikatą. Jei jūs esate paveikti triukšmo, telefonų skambučių, pramonės ir aplinkos triukšmo, nepatogios aplinkos ir nuovargio sukeliančios apšvietimo, tai jums reikia daugiau energijos ir dėmesio, kad būtumėte fokusuotas į tai, kas jūsų akivaizdoje. Nors mums reikia “išjungti” smulkmenas, kad galėtume judėti į priekį darbe, mūsų sveikata ir ilgalaikis produktyvumas priklauso nuo mūsų gebėjimo atkurti paprastą malonumą būti gyvu ir jautriame kūne. Tyrimai dėl poveikio masažui parodė, kad tiesiog uždėję ranką ant kažkieno pečio, sukuriame saugumo jausmą, nervų sistema atsipalaiduoja ir atkuriama, o bendra sąveika tampa malonesnė. Protingai taikomas masažas darbo vietoje gydo nervus ir kūną. Tai užtrunka tik kelias minutes, o gydomasis poveikis gali išsilaikyti kelias dienas.

Daugelio žmonių darbo vietoje yra taškas, kai jų energija atrodo mažėjanti, o tai dažnai būna po pietų, kai pilnas skrandis ir gana sėdimas gyvenimo būdas pradeda daryti savo poveikį. Vadinamas popietine letargija, šis laikotarpis dažnai reikalauja daugiau kofeino, cukraus ir angliavandenių, kad išlaikytų energiją. Studijos rodo, kad tai yra mažiausiai produktyvi dienos dalis. Tai nėra dėl kalorijų trūkumo, bet dėl nepakankamo kraujotakos kūno ląstelėms. Be to, klasikiniai masažo metodai skatina sveiką kraujo apytaką visame kūne, atgaivina visas ląsteles ir sugrąžina smegenis į veiksmų būseną. Po trumpo 15 minučių masažo darbo vietoje darbuotojai tampa budresni, atidesni detalių atžvilgiu ir demonstruoja didesnį produktyvumo lygį.

Masažuokliai gali būti gera alternatyva tiems, kurie negali ar nenori naudoti klasikinio masažo paslaugų darbo vietoje. Masažuokliai yra nebrangus ir patogus sprendimas, kuris gali būti lengvai naudojamas ir atlieka panašius veiksmus kaip ir klasikinis masažas. Jie taip pat gali padėti atpalaiduoti įtampą ir pagerinti kraujotaką, o tai padeda sumažinti stresą ir didina produktyvumą. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad masažuokliai negali pakeisti kvalifikuoto masažo specialisto, kuris gali atlikti individualų ir tikslų masažo gydymą. Todėl masažuoklių naudojimas darbo vietoje turėtų būti papildomas kvalifikuoto masažo specialisto paslaugomis, o ne jų pakeitimu.

“Reguliariai taikomas masažas darbo vietoje ne tik padeda darbuotojams sustiprinti savo sveikatą, bet ir skatina didesnį produktyvumo lygį, gerina bendravimą ir paskatina pozityvius darbo kultūros pokyčius.”