Sk. Lie 21st, 2024

“Chrome” pradėjo atsisakyti trečiųjų šalių slapukų sausio mėnesį ir planuoja iki metų pabaigos palaipsniui didinti vartotojų, neturinčių trečiųjų šalių slapukų, skaičių nuo 1% iki 100%. Daugiau informacijos: https://developers.google.com/privacy-sandbox/blog/cookie-countdown-2024jan

“Facebook” pikselis naudoja tiek pirmųjų, tiek trečiųjų šalių slapukus. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/business/help/471978536642445

Paprastai tariant, “Facebook” praranda galimybę stebėti, ką vartotojai veikia už “Facebook” ribų. Anksčiau jie galėjo naudoti žmonių veiklą visame internete prognozėms daryti, tačiau metų pabaigoje jie galės susieti veiklą tik “Facebook” su pardavimais, ir šis procesas jau prasidėjo.

“Chrome” Iniciatyva

Nuo sausio “Chrome” pradėjo mažinti trečiųjų šalių slapukų naudojimą, siekiant padidinti privatumą naršant internete. Planuojama, kad iki metų pabaigos visi “Chrome” naudotojai nebegalės naudotis trečiųjų šalių slapukais. Tai žymi didelį pokytį skaitmeninėje reklamoje ir vartotojų sekime.

“Facebook” Pikselio Keitimai

“Facebook” pikselis, kuris yra svarbus įrankis skaitmeninėje rinkodaroje, naudoja tiek pirmųjų, tiek trečiųjų šalių slapukus. Tačiau, dėl “Chrome” pakeitimų, “Facebook” praras galimybę sekti vartotojų veiksmus už savo platformos ribų. Tai reiškia, kad “Facebook” turės remtis tik tuo, ką žmonės daro “Facebook” platformoje, mažindama turimų duomenų kiekį ir taiklumo galimybes.

Poveikis Rinkodarai

Šis pokytis reiškia, kad skaitmeninės reklamos tikslinimas taps sunkesnis, o tai gali turėti įtakos mažesniems prekės ženklams, kurie neturi tiek daug pirmųjų šalių duomenų kaip didelės įmonės. Aukcionai tampa pernelyg konkurencingi, o reklamos – pervertintos.

Tikėtina Rinkos Raida

Jeigu konkurencija aukcionuose sumažės, dėl mažesnių išlaidų skaitmeninei reklamai, tai gali atnešti tam tikrą pusiausvyrą. Kita vertus, didelės įmonės, turinčios pakankamai pirmųjų šalių duomenų, gali ir toliau didinti investicijas, kadangi tai jiems veikia.

“Facebook” Strategijos Kaita

Ataskaitose pastebėta, kad “Facebook” rodo daugiau reklamų. Tai gali būti bandymas mažinti aukcionų konkurencingumą ir rinkti daugiau duomenų apie vartotojų sąveiką su reklamomis “Facebook” viduje. Tačiau daugiau mažiau aktualios reklamos gali pabloginti vartotojų patirtį, o tai yra riba, kurios “Facebook” nenori peržengti.

Apibendrinimas

Tai nėra tik techninis trikdis – tai didelis pokytis rinkoje, kurio ilgalaikiai padariniai dar neaiškūs. Vienas yra aišku – skaitmeninės reklamos ekosistema keičiasi, ir tiek rinkodaros specialistams, tiek įmonėms reikės prisitaikyti prie naujų realijų.