Sk. Bal 14th, 2024

Renkantis briliantus, būtina atsižvelgti į keletą veiksnių, kad užtikrintumėte geriausią savo pinigų vertę. Pirmas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra pjūvis. Brilianto pjūvis reiškia jo proporcijas, simetriją ir poliravimą, kurie lemia, kaip gerai jis atspindi šviesą. Gerai nupjautas briliantas turės daugiau blizgesio ir skaidrumo, todėl jis bus vizualiai patrauklesnis. Kita vertus, prastai nupjautas briliantas atrodys neskaidrus, neblizgus ar net jei jis turi puikų skaidrumą ir spalvą. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamo pjūvio briliantą, kad būtų maksimaliai padidintas jo grožis.

Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis briliantus, yra skaidrumas. Briliantų skaidrumas reiškia vidinių ir išorinių trūkumų, vadinamų inkliuzais ir dėmėmis, buvimą. Kuo mažiau inkliuzų ir dėmių turi deimantas, tuo didesnis jo skaidrumas ir tuo jis vertingesnis. Tačiau svarbu pažymėti, kad dauguma briliantų turi tam tikro lygio intarpų ir dėmių, ir jie ne visada matomi plika akimi. Todėl labai svarbu pasirinkti briliantą, kurio skaidrumo laipsnis atitinka jūsų biudžetą ir asmeninius pageidavimus.

Briliantų spalva yra dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti perkant juos. Deimantai būna įvairių spalvų – nuo ​​bespalvių iki geltonų ir net rudų ar pilkų. Vertingiausi deimantai yra bespalviai, nes jie praleidžia daugiausiai šviesos ir atsispindi atgal, sukuria gražų blizgesį. Tačiau deimantai su šiek tiek geltonu ar rudu atspalviu vis tiek gali būti gražūs ir vertingi, priklausomai nuo jų skaidrumo ir pjūvio intensyvumo. Todėl labai svarbu pasirinkti briliantą, kurio spalva atitinka jūsų asmeninius pageidavimus ir biudžetą.

Kitas svarbus veiksnys renkantis briliantus yra darbas su patikimu juvelyru. Patikimas juvelyras suteiks jums ekspertų patarimų, kaip išsirinkti jums tinkamą briliantą. Jie taip pat pasiūlys platų briliantų pasirinkimą su tinkamais dokumentais ir sertifikatais.  Renkantis deimantus taip pat labai svarbu kruopščiai įvertinti deimanto sertifikatą ir dokumentus. Deimantų sertifikatas – tai dokumentas, patvirtinantis jo autentiškumą, kokybę ir savybes. Plačiausiai pripažintą deimantų sertifikatą suteikia prabavimo rūmai. Briliantų sertifikatas pateikia išsamią ataskaitą apie deimantų darytus pjūvius, taip pat visas papildomas funkcijas, tokias kaip fluorescencija. Labai svarbu atidžiai peržiūrėti sertifikatą ir dokumentus, kad įsitikintumėte, jog perkamas deimantas atitinka jūsų lūkesčius ir yra vertas investicijų. Suprasdami sertifikavimą ir dokumentus, galite priimti pagrįstą sprendimą ir išvengti jūsų standartų neatitinkančio deimanto pirkimo.