Tr. Bir 19th, 2024
citrina ir vanduo

Niekas taip nenumalšina troškulio karštą vasaros dieną kaip stiklinė skanaus limonado. Net paprastas citrinų vanduo gali akimirksniu sumažinti nuovargį, aprūpindamas organizmą pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis. Jei nuspręsite gyventi sveikai, neapsieisite be citrinos.

Viskas, ką turite padaryti, tai išspausti šiek tiek citrinos sulčių į šiltą vandenį ir visą šį gėrimą išgerti tuščiu skrandžiu.

Reikės:

1 citrinos

1 didelio puodelio/karščiui atsparios stiklinės

Šilto filtruoto vandens

Nurodymai:

1. Perpjauti citriną pusiau ir iš vienos pusės išspausti sultis į puodelį.

2. Užpilkite šilto, filtruoto vandens. (Būtinai įsitikinkite, kad vanduo nebūtų verdantis, nes taip sunaikinsite citrinos gydomąsias savybes.)

3. Gerti tuščiu skrandžiu.

Štai 10 priežasčių, dėl kurių verta reguliariai gerti vandenį su citrina:

1. Citrina yra puikus vitamino C šaltinis, kuris stiprina imunitetą. Citrinų vanduo gali padėti apsaugoti organizmą nuo daugelio imuninės sistemos sutrikimų.

2. Būtina palaikyti optimalų Ph lygį, kad organizmo sistema tinkamai veiktų. Pakitęs Ph lygis gali sutrikdyti virškinimo sistemą ir kraujo spaudimą. Citrinų vanduo kontroliuoja organizmo Ph lygį ir užkerta kelią daugeliui ligų.

3. Yra žinoma, kad citrinos turi antibakterinių savybių. Gerdami citrinos vandenį kiekvieną rytą, užkirsite kelią infekcijoms. Citrinose yra didelis kiekis pektino, kuris gali padėti apsisaugoti nuo gaubtinės žarnos vėžio.

4. Citrinos yra stiprus detoksikatorius. Citrinų vanduo išstumia iš sistemos visus toksinus ir išgrynina kraują.

5. Šiltas citrinų vanduo užtikrins, kad jūsų virškinimo sistema veiktų sklandžiai. Citrinų rūgštis pašalins virškinimo problemas. Ji sąveikauja su kitais esminiais skrandžio fermentais ir stimuliuoja skrandžio sulčių sekreciją.

6. Citrinų vanduo gali būti naudingas ir jūsų kepenims. Tyrimai parodė, kad citrinos padeda kepenims pagaminti daugiau fermentų, nei kiti maisto produktai. Fermentai skatina, spartina ir katalizuoja įvairias chemines reakcijas organizme.

7. Yra tikimybė, kad visas per jūsų gyvenimą suvartotas maistas, labai apkrovė kepenų veiklą. Citrinų vanduo, išgertas ryte, padės išvalyti kepenis. Citrinų sultys išstumia iš jų visus susikaupusius toksinus.

8. Citrinos turi priešuždegiminių savybių. Citrinų vanduo padeda kovoti su kvėpavimo takų infekcijomis. Jis taip pat gali padėti išgydyti faringitą ir tonzilių uždegimą.

9. Citrinos yra turtingos gyvybiškai svarbiais vitaminais ir mineralais, be kurių jūsų organizmas negali išsiversti. Jos prisotintos kalcio, magnio, kalio, citrinų rūgšties, fosforo ir daugelio kitų maistingųjų medžiagų, kurios yra būtinos jūsų organizmui. Jei kiekvieną dieną išgersite po stiklinę citrinų vandens, galėsite užmiršti kelią pas gydytojus.

10. Citrinų vanduo gali būti labai naudingas tiems, kurie bando mesti svorį. Jis padės tirpinti susikaupusius kūno riebalus. Citrinose esančios pektino skaidulos kontroliuoja cholesterolio kiekį kraujyje. Jos mažina alkio jausmą ir taip apsaugoja nuo persivalgymo, bei užkandžiavimų.

Šaltinis: curejoy