Št. Geg 25th, 2024

Šiuo metu turizmas yra labai populiarus tarp daugumos lietuvių, todėl teigiama, kad turizmas tikrai daro didelę įtaką mūsų šaliai. Vieni žmonės mano, kad galimybė keliauti padarė teigiamą poveikį Lietuvai, o kiti tuo tarpu teigia, kad kelionės daro žalingą įtaką šalies ekonominiam vystymuisi. Tačiau esame linkę manyti, kad turizmas Lietuvoje padarė teigiamą poveikį tiek šaliai, tiek piliečiams.

Niekas negalėtų paneigti, kad šiandien turizmas tapo įprastu keliavimo “įrankiu”. Akivaizdu, kad žmonės, ypatingai lietuviai, gali keliauti be jokių sienų po praktiškai visą pasaulį, rasti naujų galimybių susipažinti su įvairiomis kultūromis, užmegzti naujus ryšius ir santykius su užsieniečiais ar tiesiog keliauti laisvalaikiu. Be to, keliaudami lietuviai gali pajusti ne tik tikrą pasitenkinimą kultūromis, bet ir suplanuoti bet kokią kelionę kaip gerą laisvalaikio ir pramogų alternatyvą. Pavyzdžiui, šiomis dienomis lietuviams yra teikiamos įvairių kelionių agentūrų paslaugos keliauti ten, kur juos žavi. Dėl to vietinės kelionių bendrovės gauna paramą ir gali uždirbti daug pinigų iš turistų, o jie patys patiria tikrą pasitenkinimą keliaudami.

Manoma, kad priešingu atveju turizmas daro neigiamą poveikį šalies ekonominiam vystymuisi. Žinodami, kad vasara yra labiausiai trokštamas kelionių laikotarpis, daugybė lietuvių yra linkę palikti savo šalį tuo atveju, jei nori pakeliauti po pasaulį, susipažinti su Senovės ir Rytų kultūromis, būti aprūpinti nuostabiomis pramogomis ar visiškai sukomplektuotomis kelionėmis. Tačiau kitaip nei Lietuvos piliečiams, šalies ekonominis išlaikymas iš vietinių turistų Lietuvoje gali sukelti turizmo krizę, nes daugelis jų keliauja į užsienį.

Apibendrindami tai, kas yra aptarta, tvirtai tikime, kad turizmas padarė iš esmės teigiamą, o ne padarė žalingo poveikio Lietuvai. Nepaisant abiejų įsitikinimų apie turizmą Lietuvoje, jis vis dar yra prieštaringas ir dėl jo galima ilgai diskutuoti.