Tr. Geg 29th, 2024

Paskutiniu metu galima išgirsti tikrai nemažai tokių minčių. Tuo labiau, kad nekilnojamojo turto kainos iš tiesų kažkiek aukštesnės, negu buvo anksčiau. Aišku, tikrai nebūtų teisinga sakyti, jog jos kyla itin sparčiai arba nėra adekvačios. Tuo labiau, kad ir būsto paklausa sostinėje tikrai nemaža. Todėl netrūksta naujų sandorių. Ir geriausia rinkos situaciją suprasti būtų paprasčiausiai pasigilinus į tendencijas. Kadangi tikrai netikslinga manyti, jog naują būstą įsigyti šiomis dienomis sudėtinga arba netgi išvis neįmanoma be didžiulių investicijų. Dažnu atveju tokių objektų kainos nedaug skirsis nuo analogiškų senesnės statybos butų. Nebent ieškote tikrai išskirtinio varianto išskirtinėje vietoje. Už tai iš tiesų reikės susimokėti atitinkamai.

Kas turi daugiausiai įtakos jų kainoms?

Yra daugybė aspektų, iš kurių susideda galutinė suma. Būtent dėl šios priežasties kainos gali būti tokios skirtingos. Aišku, daugiausiai atsieis nauji butai Vilniuje, kurie įsikūrę miesto centre ar kituose prestižiniuose rajonuose. Lygiai taip pat labai daug kainai įtakos turės ir pačio būsto ypatybės, jo dydis, išplanavimas bei papildomi išskirtinumai. Pavyzdžiui, gana nemaža terasa ar balkonas. Už visa tai tenka mokėti. Taip pat galima pirkti namus tik su daline apdaila arba tokius, kurie jau būtų įrengti pilnai. Ir abiem šiais atvejais galutinė suma tikrai skirsis, ypač lyginant analogiškus variantus.

Kaip atrasti tinkamiausią variantą?

Kiekvienas pats sau turėtų pirmiausiai atsakyti, kokio būsto ieško, kokie yra pagrindiniai kriterijai ir kokiam laikui reikalingi nauji namai. Kadangi kai kurie kompaktiški nauji butai Vilniuje gali puikiai pasitarnauti jauniems, šeimų dar neturintiems žmonėms kaip laikini namai. Į tokius variantus ir investuoti nereikės tiek daug, o prireikus bus galima ieškoti naujo būsto. Paskutiniu metu tokia tendencija tampa vis populiaresnė. Kadangi šiais laikais jau niekas neieško namų, kur galėtų sutilpti užaugę vaikai su savo šeimomis. Visi nori gyventi savarankiškai. Aišku, svarbu atsižvelgti ir į kitus aspektus. Tokius kaip būsto vieta, aplinkinė infrastruktūra ar netgi papildoma vieta automobiliui.