Št. Geg 25th, 2024

Kelionių patarimai man padėjo kai planavausi savo kelionę į Italiją. Tai turėjo būti mūsų pirmasis apsilankymas Romoje, todėl norėjome, kad kelionė būtų įsimintina.

Aš peržiūrėjau Ricko Steveso knygą apie Italiją, kad susidaryčiau bendrą įspūdį apie galimybes, rekomenduojamą viešnagės trukmę ir objektus, kuriuos galėtume aplankyti. Vėliau, peržvelgdamas knygą dar kartą, detalizavau rekomendacijas dėl rajonų, kuriuose geriausia apsistoti, ir restoranų, kuriuose vertėtų pavalgyti. Išsamus vadovas taip pat padėjo man suplanuoti išvykas vienai dienai ir gauti rekomendacijas, kur internetu pirkti bilietus į viską – nuo traukinių iki Koliziejaus ir Vatikano.

Nuo tada kelionių vadovai tapo svarbiu mano kelionių planavimo elementu. Net po Covid pandemijos jie išlieka pagrindiniu įrankiu, kurį naudoju atrasti vietinių valdomų valgyklų, puikių rajonų patirčių ir naudingų patarimų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kodėl šiandien kelionių vadovas vis dar vertas dėmesio.

Kelionių vadovų naudojimo privalumai

Kai su šeima aplankėme Vatikaną, klausėmės Ricko Steveso garso gidą. Vaikščiodami vienas kitam sakėme: „Ar žinojai, kad…“ arba „Ta skulptūra yra…“. Bet kada galėjome pristabdyti garsą, tačiau vis tiek turėjome asmeninį gidą šalia visą laiką (ir tai buvo nemokama)! Sužinojome kultūrinį kontekstą ir perspektyvą, kurią suteikia Ricko Steveso meilė istorijai ir vietiniams, ko kitaip nebūtume sužinoję.

Nuo tada aplankėme daugybę vietų, ir nors Ricko Steveso vadovas vis dar yra mūsų pagrindinis šaltinis keliaujant po Europą, yra daugybė kitų kelionių vadovų, iš kurių galima rinktis! Nors taip pat naudoju podkastus, tinklaraščius ir daugybę kitų internetinių išteklių, kelionių vadovai išlieka svarbi mūsų kelionių planavimo strategijos dalis. Aš pateiksiu keletą priežasčių, kodėl manau, kad jie turėtų išlikti svarbiu jūsų ištekliu. Jie padės jums su patarimais, kur keliauti, kada keliauti, ką pamatyti ir kaip tai padaryti, neviršijant jūsų biudžeto. Kelionių vadovai – tai viskas vienoje vietoje turimas kelionių turtas.

Čia yra keletas priežasčių, kodėl turėtumėte įtraukti kelionių vadovus į savo planavimo strategiją:

  1. Viskas vienoje vietoje – kelionių vadovai taupo laiką! Kaip dirbanti mama, atsakinga už daugumą šeimos kelionių planavimo, tai man yra būtina! Nors mėgstu internetinių išteklių lankstumą, viską tenka ieškoti pati. Kelionių vadovo autorius jau atliko visą šį darbą ir pateikė jį tvarkingai supakuotą vienoje knygoje! Taškas mums!
  2. Autoritetingumas – kelionių vadovų autoriai puikiai pažįsta lankomą vietovę. Pavyzdžiui, “Moon Guides” samdo kvalifikuotus keliautojus, kurie rašo vadovus kitiems keliautojams! Rick Steves dešimtmečiais kiekvienais metais kelis kartus lankosi Europoje. “Rough Guides”, žinomi dėl savo tiesmukiškų nuomonių apie vietas, netgi turi savo “Staycation” kelionių vadovų seriją. Iš to lygio žinių ir patarimų gaunama ekspertizė užtikrina geresnę patirtį, nepriklausomai nuo jūsų kelionės motyvacijos.
  3. Fizinės knygos kopija – neįvertinkite mažai to džiaugsmo, kurį teikia knygos laikymas rankose. Nors turiu “Kindle”, man vis tiek patinka laikyti knygą rankose, o užrašų palaikymą popieriniame variante rasti paprasčiau. Knygą lengva perversti, rašyti ant jos lapų, o svarbius puslapius netgi išplėšti ir saugoti. Nenorite vežtis visos knygos su savimi? Jokių problemų. Tiesiog iškirpkite norimą dalį ir pasiimkite ją su savimi.
  4. Praktiškas suvenyras – žiūrėdama į knygų lentyną, kurioje išdėstyti vadovai, prisimenu visus gerus laikus tose vietose. Knygų lentyna tampa ilgalaikiu kelionių nuotykių atminimu. Be to, žinau, kad galiu jas vėl peržiūrėti, jei planuoju grįžti į anksčiau aplankytą vietą.