Tr. Geg 29th, 2024
darbo nuoma

Darbo klausimai niekada nepraranda aktualumo. Šiandien galima rinktis ar būti samdomu ar laisvai samdomu darbuotoju. Pastarasis reikalauja stiprios vidinės motyvacijos ir didelio savo darbo išmanymo. Kita vertus tai ne vieninteliai du keliai, kuriais galite eiti. Alternatyva, kurią renkasi augančios įmonės yra darbo nuoma, kitaip tariant laikinoji darbo sutartis, siūloma darbuotojui.

Praktika, vis dažniau taikoma Lietuvoje

Nors darbuotojų nuoma ir laikinosios darbo sutartys nėra naujiena nei Lietuvoje, nei kitose pasaulio šalyse, vis dėlto, prireikė nemažai laiko, kol mūsų šalis į šį sprendimą pradėjo žiūrėti laisviau. Kitaip tariant, buvo išsilaisvinta nuo konservatoriškų pažiūrų ir pereita prie verslumą skatinančio liberalaus tipo. Darbo nuoma turi daug privalumų, kuriais jau spėjo įsitikinti, ją išbandę:

• Tai netoks įpareigojantis dalykas, kaip, pavyzdžiui, nuolatinė darbo sutartis.
• Laikinosios darbo sutartys leidžia išbandyti save daugelyje skirtingų sričių, o tokia įvairiapusiška patirtis leidžia geriau vertinti savo galimybės darbo rinkoje ir, galbūt, atrasti tai, ko seniai ieškojote.
• Laikinąja darbo sutartimi neįsipareigojate, kaip, pavyzdžiui, Biržai, kad nepriėmus tolimesnio darbo pasiūlymo, neteksite finansavimo. Žinoma, niekas nemokės, jei sutartis nebus pratęsta, tačiau daugeliu atvejų įmonės pasiūlo nuolatinę darbo vietą. Tuomet, jau jūs sprendžiate priimti pasiūlymą ar judėti toliau.
• Įdarbinimo sąlygos yra žymiai paprastesnės, todėl tai gerai ne tik darbdaviui, bet ir darbuotojui.
• Darbo nuoma yra šiuolaikinis požiūris į nuolat besikeičiančią darbo aplinką ir jau normaliais tampančius rotacijos procesus. Tai galimybė prisidėti prie trumpalaikių, bet geidžiamų projektų.

Samdomos įdarbinimo agentūros

Laikinosios darbo sutartys, kita vertus, ir įpareigoja, todėl tiesiogiai darbdaviai dažniausiai patys neužsiima šiuo klausimu. Yra pasirenkamas lengvesnis kelias – bendradarbiavimas su įdarbinimo agentūromis, kurios yra sukaupusios potencialių darbuotojų bazę ir gali juos priskirti konkretiems darbams ar projektams. Tai pat dažnai žmonės užsiregistravę į duomenų bazę patys nurodo, jog juos domintų laikinoji darbo sutartis, todėl papildomai nereikia diskutuoti apie šį klausimą.

Jeigu turite savo įmonę arba ieškote darbo alternatyvų – išbandykite šį alternatyvų kelią ir, galbūt, greitai galėsite džiaugtis atrastu svajonių darbuotoju ar darbdaviu.