Tr. Bir 19th, 2024

Apie vandenį šiandien kalbama pakankamai daug, tačiau kokį reikėtų gerti patiems, o koks reikalingas automobiliui – daugeliui vis tiek neaišku. Kuo skiriasi distiliuotas vanduo nuo įprasto, bėgančio iš krano namuose? Kas tas distiliuotas vanduo? Ar man reikia filtro namuose? O jeigu aš jo atsigersiu? Tokių ir panašių klausimų kyla daugeliui. Tad šįkart nusprendėme atsakyti į dažniausius iš jų.

1. Kas yra distiliacija?

Na, distiliuojamas vanduo yra tam, kad jame nebeliktų jokių mineralų, metalų ir kitų dalykų. Tai visiškai švarus vandenėlis. O dar tiksliau kalbant – pro distiliacijos filtrus perėjęs vandenėlis yra tik gerai atvėsinti ir surinkti vandens garai, kuriuose jokių naudingųjų medžiagų tikrai nėra.

2. Ar distiliuotas vanduo skirtas gėrimui?

Tikrai yra manančių, kad toks vanduo yra geriausias gerti, tačiau tai vanduo, kuriame nėra ne tik mineralų, bet ir elektrolitų. Dėl to jį organizmui yra sudėtinga pasisavinti ir jam iš jo nėra visiškai jokios naudos. Geriausiai distiliuotas vanduo yra tinkamas automobilių akumuliatoriams, o ne žmogaus organizmo skrandžiui.

3. Ar man reikia namuose filtro distiliacijai?

Jei namuose užsiimate automobilių tvarkymu, remontu ir panašia susijusia veikla, filtras Jums tikrai pravers. Tačiau šiaip jau geriau įsidiekite paprastesnį vandens filtrą, tokį, kuris valytų vandenį nuo kalkių ir panašių dalykų, tačiau nepašalintų iš jo elektrolitų, mineralų ir kitų, žmogaus organizmui svarbių medžiagų. Vandens filtras ypač tinka tiems, kurie gyvena netoli upės ar vandens telkinio ir norėtų pasinaudoti vandens šaltinių suteikiamais privalumais.

4. Ar galima distiliuoti vandens nusipirkti?

Taip, galima. Distiliuotas vanduo dažniausiai parduodamas prie automobilių prekių. Tad jei netyčia prireiks, o filtro nuspręsite, kad Jums nereiki, distiliuoto vandens net po 5 litrus visada galite rasti automobilių reikmenų parduotuvėse.

Vanduo šiaip jau skirstomas į du tipus – geriamą ir nelabai. Paprasčiau tariant – geriamas vanduo parduodamas prie maisto produktų, o štai distiliuoto ten niekada nė su žiburiu nerasite. Tai aiškiai parodo, kad distiliuoti skysčiai nėra skirti gėrimui ir maisto gamybai. Tačiau butelį distiliuoti vandens visada siūloma turėti garaže. Prieš įsigydami filtrą geriau pasidomėkite išsamiau. Galbūt sumanėte įsigyti distiliuoto vandens ne visai dėl to, dėl ko Jums reikia.