Nemažai žmonių sako, kad studijos Lietuvoje yra tik laiko gaišimas, kad studijų kokybė yra prasta, o Lietuvos aukštosios mokyklos tinkamai neparuošia specialistų, baigę studijas absolventai nieko nemoka, jiems apmokyti reikia daug laiko. Galiausiai neturintys praktinių žinių absolventai veržiasi į profesines mokyklas, kad išmokytų juos amatų. Taigi daugelis sako, kad jei turėtų galimybę, važiuoti studijuoti į užsienį.

Bet ar tikrai bakalauro studijos užsienyje yra geriausias variantas.

Į gerus ir prestižinius universitetus įstoti tikrai sunku, reikia baigti mokyklą geriausiais pažymiais, taip pat reikia rekomendacijų iš mokytojų ir gerų anglų kalbos arba kitų kalbų žinių. Reikia išsilaikyti tarptautinius kalbos testus, jei norite studijuoti užsienyje. Taigi tik patiems gabiausiems arba tiems, kuriems nusišypso sėkmė pasiseka studijuoti geriausiuose užsienio universitetuose. Jei vis tiek norite studijų svetur, turite įvertinti, ar jums svarbiau studijuoti nacionaliniu lygiu pripažintame universitete Lietuvoje ar geriau rinktumėtės niekuo neišsiskiriantį universitetą užsienyje. Tiek čia, tiek svetur yra tokių aukštųjų mokyklų, kuriose bakalauro studijos neužtikrina profesionalių paskaitų ir mokslo kokybės. Taigi baigęs prastą universitetą užsienyje tikrai nebūsite pranašesnis už tuos, kurie mokslus baigė Lietuvoje. Gali būti ir taip, jog grįžę su tokiu diplomu į savo šalį, negalėsite tęsti studijų arba reikės išklausyti papildomą studijų programą, kad jūsų diplomas būtų užskaitytas.

Taip pat svarbu įvertinti ir kainą. Nors kai kurie sakys, kad užsienyje nemažai universitetu siūlo nemokamas studijas, bet atminkite ir tai, kad jums reikės kažkur gyventi ir maitintis. Bendrabučiai dažniausiai būna labai brangūs, butai taip pat., gali tekti gyventi su visiškai kitos kultūros žmonėmis, kurių gyvenimo būdas jums nepriimtinas. Taip pat pragyvenimo lygis ir maistas ten gali būti brangesnis, jei negausite stipendijos, išgyventi gali būti tikrai sunku. Kai kuriose šalyse studentai dirbti gali tik ribotą valandų skaičių, todėl pajamų gali neužtekti.

Negalime teigti, kad vis dėlto studijos Lietuvoje yra pats geriausias variantas. Kiekvienas renkasi savo kelią. Tačiau, jei nusprendėte studijuoti tėvynėje, gerai pagalvokite, kur įsivaizduojate save, įvertinkite savo pomėgius ir tik tada rinkitės specialybę. Net nei tai nėra populiari specialybė, geriau būti profesionalu nepopuliarios srities, negu turėti populiarios specialybės diplomą ir nenorėti arba nesugebėti pagal ją dirbti. Tėvai, draugai ir giminaičiai gali tik patarti, bet nenuspręsti už jus. Jūs patys renkatės, kuo norite būti, todėl svarbu, kad nerašytumėte į studijų prašymą bet ko. Pradėkite nuo svajonių specialybės ir prioritetų tvarka surašykite visas sritis, kuriose įsivaizduojate save.