Št. Geg 25th, 2024
Dyzelis ar benzinas ką rinktis

Ne paslaptis, kad daugeliui žmonių dyzeliniai varikliai smirda, tarška ir kitaip nemaloniai veikia. Vis dėlto, yra tokių, kurie dyzelinius variklius ir automobilius renkasi todėl, kad jie garantuoja kur kas mažesnius kuro kaštus negu benzininiai. Taip pat ekspertų teigimu, dyzelis ekonomiškiau keliaujant ilgesniais atstumais. Kaip pastebi Salvis imonė, ne veltui visi vilkikai, kitos krovininės mašinos bei autobusai yra dyzeliniai ir įmonės mano, kad dyzelinių variklių remontas ir purkštukai jiems artimesnis ir geresnis pasirinkimas. Kaip yra iš tikrųjų? Pasigilinkime plačiau.

 

Kuo ypatingas benzininis variklis?

Pasak specialistų, paties benzininio variklio kaina yra mažesnė lyginant su dyzeliniais, nors dyzelis iš savęs yra pigesnis nei benzinas. Taip pat benzininiai varikliai pasižymi mažesniais aptarnavimo kaštais, mažesniu triukšmingumu, žvalesne dinamika ir ne tokia didele vibracija. Verta paminėti, kad benzinu varoma mašina kur kas greičiau įšyla, todėl tai didelis privalumas žiemos sezonu.

Tačiau, kaip ir minėjome, benzinu varomi automobiliai pasižymi didesniais kuro kaštais. Vis dėlto, jie taip pat išsiskiria stipriais sukimo momentais, todėl jie itin naudingi važinėjant kalvotose vietovėse arba važinėjant itin pakrautu automobiliu. Beje, Salvis specialistai pastebi, kad dyzelinių variklių remontas, lyginant su benzininių, yra brangesnis.

Ką reikia žinoti apie dyzelį?

Dyzelis geriausiai tinka labai daug važinėjantiems žmonėms. Kurie į darbą ar nuolatines, reguliarias keliones važiuoja daugiau nei keliasdešimt kilometrų. Šis rodiklis turėtų sieti šimtus ar net tūkstančius suvažinėjamų kilometrų per metus. Žinoma, dyzelis puikiai tiks ir tiems, kam patinka lėtai krentanti degalų bako rodyklė, kadangi tokio kuro užteks tikrai gerokai ilgiau, nei, pavyzdžiui, važinėjant su dyzeliniu automobiliu.

Remontas

Jeigu esate iš tų, kuriuos trikdo variklio remonto skirtumas, vertėtų pasigilinti į visus niuansus ir rinktis automobilį pagal savo individualius poreikius. Jeigu norite sutaupyti ant kuro, rinkitės dyzelį, tačiau pasiruoškite, jog dyzelinių variklių remontas jums atsieis šiek tiek daugiau. Tai pabrėžia ir Salvis komanda. Bet kuriuo atveju, pamatuokite visas naudas ir trūkumus, ir tik tada priimkite galutinį sprendimą.