Sk. Lie 21st, 2024

Turbūt ne vienas žmogus apsilankęs pas odontologą išgirdo, kad turi skylutę, kurią reikia užplombuoti. Dantų plombavimas (daugiau informacijos galite rasti Kaunodenticija.lt) apsaugo tiek taisomą dantį, tiek šalia jo esančius nuo rimtesnių gedimų bei problemų.

Dėl ko atsiranda skylutės?

Dėl karieso atsiradusios ertmės paprastai yra vadinamos dantų skylėmis. Jos atsiranda dėl įvairiausių priežasčių – netinkamos burnos higienos, genetikos, atsiradus kariesui. Laiku nereaguojant ir uždelsus, kariozinė ertmė (skylutė) ima plisti, pacientas jaučia danties skausmą. Skylutei didėjant gali būti pažeidžiami ir šalia esantys dantys ar net danties nervas.

Kaip gydyti?

  • Svarbu paminėti, kad rūpinantis burnos sveikata ir higiena itin svarbu periodiškai lankytis pas odontologą. Profilaktika dažnai padeda išvengti didesnių problemų.
  • Atsiradus skylutei ar pajutus skausmą, būtina keliauti pas dantų gydytoją. Atsiradus kariozinei ertmei, padės dantų plombavimas (žiūrėkite Kaunodenticija).
  • Uždelsus vizitą pas odontologą ar nusprendus ignoruoti skausmą – gali atsirasti kur kas didesnių bėdų, kurių pasekmė neretai būna poreikis dantį išrauti.

Kaip vyksta plombavimas?

Dantyje atsiradus skylutei, odontologas pirmiausia išvalo šią ertmę, o tuomet užpildo ją plombine medžiaga – taip atkuriama danties forma, neprarandamas jo funkcionalumas ir sugrąžinamas įprastas estetinis vaizdas.

Prieš kiekvieną plombavimą, esant reikalui,  yra atliekamas nuskausminimas. Plomba dedama sluoksniais – viduje minkštesnė, kad netrukdytų kramtyti, o išorėje kieta, primenanti dantų emalį. Taip dantis apsaugomas nuo tolesnio devėjimosi.

Šiuolaikinės technologijos leidžia plombos spalvą derinti su paciento dantimis, tad šis niekuo nesiskiria nuo natūralių.

Kaip tinkamai prižiūrėti plombą?

Nors plombuotas dantis sutvarkomas taip, kad būtų atstatomos visos jo funkcijos, dantų plombavimas (daugiau informacijos rasite Kaunodenticija.lt) neužtikrina visiško dantų nesidėvėjimo. Yra reikalinga atidi priežiūra, itin gera burnos higiena.

Taigi, dantų plombavimas nėra gąsdinanti ar neįprasta procedūra – svarbu rūpintis savo burnos higiena ir reguliariai lankytis pas odontologą. Taip išvengsite didesnių problemų. Pajutę skausmą nelaukite, nes atsivėrusios kariozinės ertmės gali plisti ar pažeisti šalia esančius dantis. Užplombavus dantį svarbu jį tinkamai prižiūrėti, kad greit nenusidėvėtų.