An. Bal 23rd, 2024
Kaip efektyviai ir greitai pertvarkyti spintą?

Namai be spintos sunkiai įsivaizduojami. Juk čia laikomi beveik visi daiktai – aukštakulniai, sportiniai bateliai, suknelės, marškiniai, kasdieniai drabužiai, rankinės, skrybėlės, paltai, knygos, seni žurnalai… sąrašą galima tęsti ir tęsti. Tačiau ką daryti, kad tie daiktai spintoje visada turėtų savo vietą? Kaip išlaikyti tvarką? O gal visko yra tiesiog per daug, kad būtų galima išlaikyti nuolatinę tvarką? Šįkart – perorganizuojame spintą ir jos turinį. Nedidelis eksperimentas, kuris, atrodo, pavyko geriau nei manėme, kad pavyks.

Pirmiausia – daiktų atrinkimas

Kartais didžiausia perpildytos spintos problema – tai pernelyg didelis polinkis viską kaupti ir baimė išmesti. Ir su šia problema susiduria tikrai nemažai žmonių. Dažniausiu pasiteisinimu tampa žodžiai „juk geras daiktas, kam išmesti, gal dar panaudosiu“. Iš tiesų, tų atidėtų daiktų, kurių neliečiate jau kiaurus metus, tikrai niekur ir nepanaudosite. Tad geriausia juos dabar imti ir atrinkti. Mes taip ir padarėme.

1. Atvėrėme spintą.
2. Atrinkome drabužius, batus ir kitus daiktus ar aksesuarus, kurie nebeturi didelės reikšmės, yra nebedėvimi ir tik renka dulkes.
3. Apklausėme draugus, kam ko reikia, dalį padovanojome, dalį pardavėme internete, o kitą dalį atidavėme labdarai.

3 paprasti žingsniai iki jau šiek tiek erdvesnės spintos, kurioje darosi lengviau rasti ne tik mėgstamiausią palaidinę karštai vasaros dienai, bet ir staltiese, kuria galima pridengti lauko stalą.

Skirstymas pagal tipą ir sezoną

Atrinkus nebenešiojamus drabužius ir kitus aprangos atributus, perorganizuoti spintą tapo daug lengviau. Atsilaisvino šiek tiek lentynų, tad buvo galima pradėti galvoti apie šiokią tokią daiktų ir garderobo laikymo sistemą. Iki šiol visiems drabužiams buvo skirtos kelios lentynos ir šiek tiek vietos kabinamiems. Po pertvarkymo kiekviena lentyna aiškiai buvo sustyguota.

• Konkreti vieta suknelėms, palaidinėms, sijonams ir kelnėms.
• Atskira lentyna sportiniams drabužiams.
• Stalčius apatiniam trikotažui.
• Lentyna sezoniniams atributams.

Staiga viskas turėjo savo vietą ir spintos nebereikėjo pertvarkyti kelis kartus per savaitę vien tam, kad joje viskas būtų tvarkingai ir lengvai randama. Dar vienas mūsų atradimas – lentyna su jau paruoštais komplektais. Kitaip jie dar vadinami „aprangos kapsulėmis“. Tai paprasčiausiai keli komplektai, jau iškart suderinti ir paruošti skubiam rytui ir netikėtumams. Geriausia – pasiruošti vieną komplektą vėsesniam orui ir vieną – šiltai dienai.

Tai paprasti sprendimai, tačiau kartais reikia labai daug nedaug. Svarbiausia – neapsikraukite daiktais ir drabužiais, kurie Jums nepatinka. Jei drabužis lentynos gilumoje pragulėjo mažiausiai puse metų ir nė karto nebuvo ištrauktas – padovanokite jį kam nors kitam tiesiog parduokite. O jei matote, kad viską nešiojate, bet spinta vis tiek per maža, atnaujinkite ją papildomomis lentynomis ar komoda.