An. Bal 23rd, 2024

Ar kada pagalvojote, kiek pinigų sumokate valstybei?

Tikrai daug ir tikrai nemaža dalis mokesčių, kurie turėtų sugrįžti Jums taip ir pasilieka valstybei. Tai atsitinka dėl žmonių nežinojimo, kad apskritai galimas mokesčių susigrąžinimas iš UK, kad mokesčių grąžinimas iš Anglijos nėra toks jau sudėtingas dalykas, kad nežinant kaip tai padaryti yra daugybė įmonių, kurios užsiima tokia veikla ir padeda žmonėms susigrąžinti permokėtus mokesčius.

Mokesčių susigrąžinimas arba taxų susigrąžinimas vyksta baigiantis finansiniams metams. Finansiniai metai Anglijoje baigiasi balandžio 5 d. Jūs turite teisę susigrąžinti mokesčius, jei dirbate Jungtinėje Karalystėje arba išvykstate iš jos net ir visam laikui. Didelė tikimybė, kad Jūs esate permokėjęs mokesčius, jei dirbote nepilnus metus arba Jums buvo taikomas netinkamas mokesčių kodas ir Jūs išvykstate iš šalies visam laikui.

Taigi po balandžio 5 d. pasibaigus finansiniams metams pradedama rūpintis, kaip įvyks mokesčių susigrąžinimas iš UK už praėjusius finansinius metus. Mokesčiai grąžinami tiek laisvai samdomiems darbuotojams, tiek bendrovių direktoriams, asmenims, kurie gauna pajamas nuomodami patalpas ar daiktus, prekiauja nekilnojamu turtu, gauna palūkanas iš banko už ten laikomus indėlius ir gaunantys bet kokias kitos rūšies pajamas iš kitokių verslo sandorių turi pateikti savo pajamų deklaracijas mokesčių inspekcijai. Jei deklaracija laiku nepateikta, gaunama bauda.

Kaip atsitinka, kad mes sumokame valstybei daugiau nei turėtume? Laisvai samdomas asmuo Anglijoje yra tas asmuo, kuris užsiima verslu, turi individualią įmonę ir iš to verslo patiria pajamas ir išlaidas. Šiuo atveju apmokestinamos ne bendrai gautos pajamos, o pelnas, gautas iš pajamų atėmus išlaidas. Nuo gauto pelno ir skaičiuojami pajamų ir socialinio draudimo mokesčiai. Tarkim, asmuo dirbo statybose ir dirbdamas mokėjo 20 proc. Mokesčių nuo visų pajamų. Visos patirtos išlaidos mažina pelną, kadangi kuo jų daugiau, tuo mažiau lieka pelno nuo bendrųjų pajamų. O mokesčiai dirbant statybose buvo mokėti nuo pajamų, taigi gaunasi, kad sumokėta permoka. Įrodžius, kad buvo sumokėta permoka mokesčių inspekcijai, pradedamas vykdyti mokesčių grąžinimas iš Anglijos. Tam, kad permoka būtų įrodyta, būtina pateikti visus su verslu susijusių išlaidų įrodymus, tai yra prekių pirkimo kvitai, sąskaitos ir t.t.

Jei esate legaliai įdarbintas darbuotojas, kas mėnesį Jums iš Jūsų gaunamų pajamų išskaičiuojami socialinio draudimo mokesčiai. Būna atvejų, kai pajamų mokestis paskaičiuojamas per didelis. Dažniausiai tai atsitinka išėjus iš darbo ar neišdirbus viso laiko iki finansinių metų pabaigos arba dirbant keliose darbovietėse. Taigi baigiantis finansiniams metas ir yra atliekamas šių mokesčių susigrąžinimas iš UK.

Dirbantys pagal darbo sutartį atgauna mokesčius, jei jų pajamos neviršijo neapmokestinamo minimumo, bet jie mokėjo mokesčius arba mokėjo mokesčius pagal atsarginį mokesčių kodą arba buvo studentai, dirbantys atostogų metu, bet mokėjo mokesčius.