An. Bal 23rd, 2024

Kartais greita paskola mums gali atverti naujas duris į naujus etapus, jeigu reikiamus pinigus sugebame panaudoti tikrai tikslingai. Tik labai svarbu priimti protingus sprendimus. Kartais žmonės, kurie skolinasi, pasiskolina ne tą sumą, kurios jiems iš tiesų reikia, o tai dažniausiai nulemia tam tikros baimės. Panagrinėkime, kaip tai nutinka, ir pagalvokime, ką daryti, kad būtų Jums geriau.

Jūs žinote, kiek jums trūksta

Pirmiausia, greita paskola yra pinigai, kurių jums reikia. Dažnai ir reklamose yra išsireiškiama būtent taip: kad tai yra pinigai reikiamu metu. Tad jūs turite žinoti kiek ir ko jums trūksta, jeigu jau nutarėte skolintis. Deja, kartais žmonės vos susidūrę jau su realia situacija pabijo savo tikrųjų poreikių ir žinojimą, ko jiems reikia ir kiek jiems reikia, iškeičia į kitas mintis, labiau padiktuotas vidinių baimių. Žinoma, mūsų archetipinėje sąmonėje skolinimasis turi ne pačią geriausią reputaciją.

Skolinatės mažiau, nes bijote – klystate

Viena iš baimių, tai, kad nesugebėsite grąžinti to, ką pasiskolinote. Dėl to kartais greita paskola paimama per maža ir taip save yra tik įsivaroma į kampą. Iš kur tokio elgesio priežastys? Mąstymas, kad dabar tu turi vienas sąlygas grąžinti, bet gal tau kas nors atsitiks, gal darbo neteksi, gal nelaimė kokia – jos nėra iš piršto laužtos. Taip juk gali nutikti. Bet reikia žinoti, kad jeigu nutiktų koks nors vadinamasis “force majore” atvejis, į jį atsižvelgtų skolintojas ir galima būtų pratęsti grąžinimo terminą, o gal naudotis paskolos refinansavimu. Kodėl verta mąstyti taip, o ne imti per mažą paskolą? Dėl to, kad paėmę tarkime tik 90 proc. pinigų, kur gausite tuos kitus 10 proc.? Iš kitur pasiskolinti negalėsite, nes jau būsite įsiskolinęs. O sukaupti taupant jų bus labai sunku, kadangi jau teks ir paskolą atidavinėti. Galų gale, jeigu jau skolinatės, tai vis tiek reikės grąžinti, dėl to neapsisunkinkite sau gyvenimo ir imkite tiek, kiek reikia, o ne beveik tiek.

Skolintis žymiai per daug – irgi negerai

Pasiskolinę dvigubai per daug, apsidrausite, kad tuo momentu nepritrūks, tačiau vis tiek bus negerai. Kadangi tai reikš, kad teks ir palūkanų daug daugiau mokėti. O kam jas mokėti už tuščius pinigus?

Optimalus pasirinkimas: +10 procentų daugiau, negu iš tiesų reikia. Taip apsidrausite, kad nepritrūks, taip gausite tiek, kiek tikrai reikia. Pagalvokite apie grąžinimo terminą ir kainos santykį, tai irgi labai svarbu.