Sk. Lie 21st, 2024

Kenkėjiška programinė įranga gali įsikurti ne tik jūsų svetainėje, bet ir kompiuteryje. Tačiau virusai dažnai nepasireiškia, o jei antivirusinė programa negalėjo apsaugoti kompiuterio nuo infekcijos, įtartina veikla kartais aptinkama ne iš karto. Tačiau vis tiek yra ženklų, pagal kuriuos galite suprasti, kad kompiuteris tapo viruso atakos auka.

  • Problemos su antivirusine programa.

Ar jūsų antivirusinė programa išsijungia pati arba neleidžia nuskaityti kompiuterio? Tada gali būti, kad į jį buvo įsilaužta ir dabar jį kontroliuoja virusas. Taip gali nutikti, jei laiku neatnaujinote antivirusinių duomenų bazių arba jei įdiegėte kenkėjišką programą iš nepatvirtinto šaltinio. Tai naudoja įsilaužėliai, norėdami pirmiausia išjungti apsaugą, o tada pasiekti failus ir patekti į sistemą. Norint o išvengti patartina savo kompiuteryje turėti kaspersky24.lt.

  • Problemos kompiuteryje.

Staigus našumo sumažėjimas, kurio negalima paaiškinti akivaizdžiomis priežastimis, gali būti ženklas, kad įrenginyje apsigyveno virusas. Dažnas staigus įrenginio išjungimas ar perkrovimas taip pat yra priežastis būti atsargiems, nes kartais tai reiškia, kad virusas bando perimti kompiuterio valdymą ir destabilizuoti sistemą. Be to, pasitaiko ir taip, kad kompiuteris tarsi pradeda gyventi savo gyvenimą: programos paleidžiamos savaime, staiga sustoja miego režimas, o žymeklis ekrane juda nepaisydamas pelės judesių.

  • Sistemos problemos.

Naujos programos kompiuteryje, kurių neįdiegėte ir kurių kilmės negalite nustatyti, yra įrenginio veikimo trikdžių požymis. Ypač jei jis turi tik vieną vartotoją. Pasiruoškite, kad iš tikrųjų yra daugiau užsienio programinės įrangos, nei atrodo: krekeriai, atradę apsaugos spragą ir įdiegę didžiąją dalį savo failų, gali toliau atsisiųsti kenkėjiškas programas, palaipsniui įsitvirtindami kompiuteryje ir keisdami sistemos nustatymus. . Tačiau jūs patys galite sukelti trikdžius kompiuterio nustatymuose, jei, pavyzdžiui, suteikėte papildomų leidimų nepatvirtintoms programoms, kurias nuspręsite įdiegti savo kompiuteryje.

  • Problemos su paskyromis ir naršyklės nustatymais.

Neretai kenkėjiškos programos užgrobia vartotojų paskyras, kad jų vardu imtų siųsti šlamšto laiškus ar žinutes socialiniuose tinkluose. Iš pradžių galite nepastebėti savo vardu siunčiamų laiškų, todėl patikrinkite ne tik gaunamus laiškus savo pašto dėžutėje, bet ir išsiųstus.