Tr. Geg 29th, 2024
Kam naudojamos orapūtės

Nuo maisto ir gėrimų iki tekstilės – nuotekų valymas suteikia vartotojams galimybę panaikinti žalą, padarytą vienam brangiausių gamtos išteklių. Vanduo yra gyvybiškai svarbus išteklius ir dėl jam būdingų savybių yra vienas geriausių atliekų produktų transportavimo būdų tiek komunaliniuose, tiek pramoniniuose procesuose.

Nuotekų valymo tikslas – sustiprinti natūraliai vykstančius procesus ir grąžinti vandenį į norimą grynumo lygį. Savivaldybėse išvalytos nuotekos išleidžiamos atgal į natūralų vandens kelią. Pramonėje, išvalius vandenį, jis gali būti pakartotinai naudojamas įmonės viduje, nukreipiamas į komunalinių nuotekų sistemą tolesniam apdorojimui arba išleidžiamas atgal į natūralų vandens kelią.

Yra du pagrindiniai nuotekų valymo etapai: pirminis ir antrinis. Pirminė fazė veikia kaip skaidrintuvas, leidžiantis nuotekoms laiku sustabdyti riebalus ir aliejus viršuje ir kietąsias medžiagas apačioje. Tada vanduo siunčiamas į aeracijos baką, kad būtų pradėtas antrasis etapas. Antrajame etape naudojami biologiniai procesai, siekiant toliau išvalyti nuotekas. Kartais yra tretinė fazė, kai gali atsirasti papildomas cheminis apdorojimas.

Kur naudojamos orapūtės?

Orapūtės kompresoriucentras.lt dažniausiai naudojami antrinėje apdorojimo fazėje, siekiant sukurti oro burbuliukus, kurie atlieka du pagrindinius procesus: aeraciją ir maišymą.

Pagrindinė aeracijos funkcija yra aprūpinti deguonimi, reikalingu pirmiau minėtiems biologiniams procesams. Tai leidžia išlaikyti daug didesnę mikroorganizmų (medžiagos, pašalinančios atliekas iš vandens) koncentraciją nei natūraliai.

Maišymas – tai vandenyje vykstantis maišymas, kurio metu atliekos lieka suspenduotos ir prieinamos mikroorganizmams, kad jie galėtų jas panaudoti ir pašalinti iš vandens srauto.

Nors nuotekų valymo mokslas yra tas pats, retai kada yra vienas teisingas atsakymas į orapūtės pasirinkimą projektuojant nuotekų valymą. Įvairūs veiksniai gali turėti įtakos naudotojų poreikiams, pradedant reikiamu srautu ir sistemos slėgiu, baigiant turima erdve ir aplinkos sąlygomis. Be to, dėl kritinio deguonies pobūdžio nuotekų valymo sistemose sistemos perteklius yra ypač svarbus.

Renkantis tinkamą nuotekų orapūtę pirmiausia reikia nustatyti reikiamą sistemos srautą. Tai nustatoma pagal mikroorganizmų poreikį deguoniui valymo sistemoje. Organinių medžiagų apykaita, deguonies mainų rezervuare efektyvumas ir vietos sąlygos turi įtakos nuotekų srautui reikalingam deguoniui. Nuotekų valymo įrangos poreikių nustatymas gali apimti daugybę kintamųjų, o tinkamos sąrankos pasirinkimas gali turėti didžiulį poveikį sistemos efektyvumui