Tr. Bir 19th, 2024

Augalai ne tik gamina deguonį, bet ir atlieka kitas funkcijas. Kambariniai augalai praturtina namų interjerą, lauko augalai puošia išorinę aplinką, džiugina akį ir širdį. Skoningai parinkti ir suderinti lauko augalai kuria nepriekaištingą kiemo aplinką. Gėlynus labai patogu komponuoti iš augalų, susodintų į įvairių dydžių ir formų vazonus. Vazonais su augalais galime papuošti pavėsinę, terasą, takelių kraštus, baseinų ar tvenkinių pakraščius. Vazonai gali būti betoniniai, keraminiai, plastikiniai. Jie gali būti pastatomi arba pakabinami.

Kaip pasirinkti tinkamą vazoną?

  • Medžiaga, iš kurios pagamintas vazonas, lemia jo savybes ir tarnavimo laiką. Plastikiniai vazonai yra lengvi, Todėl į juos pasodintus augalus galima nesunkiai perkelti į kitą vietą, jei paaiškėtų, kad augalui netinkamos sąlygos. Tačiau plastikiniai vazonai nėra ilgaamžiai. Tai privalumu gali laikyti tie žmonės, kurie nori savo sodo aplinką ar jos detales atnaujinti kiekvieną sezoną. Plastiko vazonai tiks drėgmę mėgstantiems augalams. Jie puikiai sulaiko drėgmę, neleidžia augalui nudžiūti.
  • Betoniniai vazonai pasižymi stabilumu, tvirtumu, ilgaamžiškumu. Kartą išsirinkę tinkamą betoninį vazoną, juo džiaugsitės nevieną sezoną.
  • Vazonai siūlomi įvairių spalvų ir formų. Renkantis vazono spalvą patariama kreipti dėmesį į augalų spalvas. Pažymėtina tai, kad aplinką kuriame augalų spalvomis, o vazonų spalva tik papildantis elementas.
  • Platus vazonų formų pasirinkimas. Jie gali būti apvalūs, ovalūs, kvadrato ar stačiakampio formos. Platūs, ar siauri, aukšti ar žemi. Kad gėlynas atrodytų skoningai, būtina augalus sodinti į atitinkamo dydžio vazonus. Smulkūs augalai per dideliame vazone atrodys menki ir gležni, o didžiuliai kuokštai augalų atrodys virstantys iš per mažo vazono. Žemuose mažuose vazonėliuose geriausia sodinti vijoklinius, smulkius augalus. Medeliui auginti geriau griežtesnės formos gilesnis vazonas.
  • Renkantis vazonus augalams reikia atsižvelgti ir į augalo savybes ir jam reikalingas sąlygas. Būtina įvertinti, kiek vietos prireiks paaugusio augalo šaknims, kiek drėgmės ir kiek šviesos reikia augalui.
  • Kiemą ar terasą labai puošia svyrančios gėlės. Jas patogu auginti ir komponuoti pakabinamuose vazonuose.

Tinkamai parinkti vazonai padės sukurti jaukią ir estetišką aplinką jūsų kieme ar sode.