Št. Geg 25th, 2024
autobulbs-auto lemputės

Ko gero, nerastume vairuotojo, kuris netikėtų kokiu nors mitu. Vieni per mažai žino apie akumuliatorius, kiti – apie variklį ar net padangas. Šį sykį tam, kad nereikėtų domėtis draudimo paslaugomis, siūlome įsitikinti, kad netiki dezinformacija, susijusia su lemputėmis ir žibintais apskritai. Tai, kokios automobilių lemputės pagal modelį turėtų būti naudojamos, kaip jas prižiūrėti ir ką dar žinoti – apie visa tai šiame įraše.

Mitas Nr. 1. Nesvarbu, kokio tipo lemputes naudoji

 

Jei taip būtų, ko gero, nerastume tokios didelės lempučių pasiūlos. Halogeninės, LED, ksenono dujų išlydžio – vos keli variantai. Visi jie skiriasi stiprumu, šviesos spalva ir kitais parametrais. Tad rinktis modelį tikrai reikia atidžiai, įvertinus visus jau naudojamų ir planuojamų įsigyti lempučių savitumus.

 

Mitas Nr. 2. Į lemputes investuoti neverta

 

Kai kurie mano, kad lemputės gali būti ir pačios pigiausias – juk koks skirtumas, jei jos visos šviečia? Tačiau tai labai rizikingas požiūris. Iš tiesų pirmiausia turėtų būti pasirenkamos automobilių lemputės pagal modelį. Kainos kriterijaus visai nustumti nereikia, visgi jis neturėtų būti įvertinamas pirmiausia.

 

Visus poreikius patenkins, saugi bus tik kruopščiai pasirinkta prekė. Be to, jau kaip taisyklė yra tai, kad aukštesnė kaina sufleruoja apie aukštesnę kokybę. Tad jei norite, kad lemputės šviestų kuo ilgiau ir kuo sklandžiau, negailėkite kelių papildomų centų.

 

Mitas Nr. 3. Kaip prižiūrimi žibintai, nesvarbu

 

Dėl tokio požiūrio žibintai būna arba visai neprižiūrėti, nuolat purvini, blausūs, arba tiesiog sugadinti. Pavyzdžiui, kai kurie mano, kad stiklų valymas dantų pasta padaro stebuklą. Tiesa ta, kad pasta, jei joje yra stiprių abrazyvinių medžiagų, gali apskritai stiklus sugadinti. Naudokite tam tinkamas priemones ir rūpinkitės žibintų švara reguliariai – kitaip tiesiog rizikuosite savo ir kitų saugumu.

 

Mitas Nr. 4. Nėra skirtumo, kur pirkti lemputes

 

Kaip jau minėjome, automobilių lemputės pagal modelį – pirmiausias ir kone svarbiausias kriterijus. Visgi be galo svarbu ir tai, kur tų lempučių ieškosite. Kažkoks neaiškus garažas, kaimyno atsargos, pirmą kartą matomi turgaus prekeiviai – tikrai ne pats geriausias pasirinkimas.

 

Jei norite, kad lemputės atitiktų visus poreikius, nekeltų rūpesčių dėl efektyvumo, saugumo ir ilgaamžiškumo, neskubėkite jų pirkti. Tinkamai įvertinkite tiek tipą, modelį, tiek prekybos vietą. Tokiu būdu bus saugus automobilis ir liksite saugūs patys.