An. Bal 23rd, 2024
Kurį panaudotą kačių kraiką galima pilti į wc

Kokio tipo kraiko niekada neturėtumėte nuleisti į tualetą?

Pavojingiausia pilti į klozetą molio pagrindu pagamintus kraikus, nes jie sukurti taip, kad sugertų kuo daugiau drėgmės. Dėl tos pačios priežasties jie gali padidinti savo dydį iki 15 kartų, ko pasekoje jums gali užsikišti kanalizacijos vamzdžiai. Nors tai turbūt pigiausias kačių kraiko pasirinkimas, molio pagrindu pagamintas kraikas dažnu atveju visada yra blogiausias pasirinkimas visais atžvilgiais, ypač jeigu kalbame apie jų poveikį aplinkai. Taip pat, be molio rūšies kraiko, yra ir kiti kraikai, kurių negalite pilti į wc, tokie yra pušų ir silikagelio (silikoninis) kraikas.

Kokio tipo kraiką galite pilti į wc? Tualete galite nuleisti bet kokį kraiką, pagamintą iš kukurūzų, kviečių, tofu, smulkinto popieriaus ar medienos likučių. Tačiau kai kurių pušies veislių kraiko negalima nuleisti į tualetą. Geriausias būdas sužinoti, ar jums leidžiama nuleisti kačių kraiką, yra perskaityti etiketę. Daugelis prekių ženklų parduodami savo prekes nurodo ar jų kraikas gali būti nuleidžiamas, priešingu atveju juose gali būti tam tikrų ingredientų, dėl kurių jie gali būti kenksmingi jūsų kanalizacijai. Įsitikinkite, kad kraikas yra pilnai pagamintas iš grūdų arba tofu.

Yra dvi pagrindinės priežastys, kodėl kačių kraikas, kurį galima išmesti į tualetą, pranoksta visas kitas.

Visų pirma, jį lengviausia išmesti. Kai kurie augintinių savininkai gali tiesiog išmesti kietąsias atliekas ar gumulėlius, nuleisdami juos į tualetą, o likusias dalis išmesdami su įprastomis šiukšlėmis. Tai dar viena galimybė, kuria, žinoma, galite naudoti. Viena pastaba, į kurią turime atkreipti dėmesį kalbant apie bet kokio tipo nuleidžiamą kačių kraiką, yra ta, kad jis gali užsikimšti kanalizaciją, jei vienu metu išmetate per daug jo.  Antroji priežastis, kodėl nuleidžiamas kačių kraikas tapo toks populiarus, yra ta, kad dauguma rūšių, su kuriomis susidursite, yra ekologiškai tvarios. Pavyzdžiui, kačių kraikas iš molio turi būti kasamas juostelėmis, o tai kenkia aplinkai. Nuleidžiamos kraiko veislės yra pagamintos iš biologiškai skaidžių medžiagų, tokių kaip mediena, grūdai ar popierius. Daugelis šių ingredientų iš tikrųjų gaunami iš atsinaujinančių šaltinių, o tai reiškia, kad šie kraiko prekės ženklai neturi jokios neigiamos įtakos mūsų planetai.