Sk. Lie 21st, 2024
atnaujinto tipo vaistinėlė

Jau trečią kartą valdžia atideda reikalavimą automobilyje turėti naujo tipo vaistinėlę. Teigiama, kad dėl karo padėties Ukrainoje sutriko gamyba ir atsirado papildomos logistikos procesų problemos. Pritrūkus rinkoje atnaujintos komplektacijos pirmosios pagalbos vaistinėlių / rinkinių, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad vairuotojai savo transporto priemonėse privalės vaistinėles atnaujinti iki 2023 m liepos 1 d.

Prieš perkant naujo tipo vaistinėles – reikėtų pasidomėti.

Pirmosios pagalbos vaistinėlėse kiekvienas komponentas turi būti pažymėtas privalomu CE ženklu, toks ženklinimas patvirtina, kad gamintojas laikosi nustatytų saugos reikalavimų ir atliko visas būtinas vertinimo procedūras bei užtikrina, kad gamintojo pagaminta medicinos priemonė yra saugi naudojant ją pagal paskirtį ir laikantis naudojimo instrukcijos. Pirkdami medicinos priemones ne iš ES gamintojų, turi pasidomėti, ar medicinos priemonė tinkamai paženklinta, ar gamintojas yra registruotas ES, ar turi reikiamus sertifikatus ir ar tie sertifikatai tikrai galioja EUDAMED svetainėje. Neatitinkančios reikalavimų medicinos priemonės turėtų būti neįleidžiamos į Lietuvos rinką, todėl šias prekes importuojantys asmenys gali patirti nemažų finansinių nuostolių. Dar blogiau, jeigu tokios medicinos priemonės patenka į rinką ir potencialiai kelia pavojų pacientams ir jų vartotojams.

Turinys ir kokie nauji komponentai prisideda naujo tipo vaistinėlėje, nuo 2023m.

 1. Sterilūs pleistrai – 10 vnt.
 2. Pleistras ruloninis 2.5cm x 5m -1 vnt.
 3. Sterilus spaudžiamas tvarstis 15 x17cm, pats tvarstis 15cm x 400cm – 1 vnt.
 4. Nesterilus tvarstis – 5 vnt.
 5. Palaikomas, trikampio formos tvarstis – 2 vnt.
 6. Pirmos pagalbos žirklės – 1 vnt.
 7. Speciali antklodė 160cm x 210cm – 2 vnt.
 8. Žaizdų tvarstis 5cm x 10cm sterilus – 10 vnt.
 9. Vienkartinės medicininės pirštinės  – 4 vnt.
 10. Pirmos pagalbos kaukė dirbtiniam kvėpavimui – 2 vnt. (NAUJAS KOMPONENTAS)
 11. Vienkartinis šalčio maišelis – 2 vnt. (NAUJAS KOMPONENTAS)
 12. Turniketas, stipriam kraujavimui galūnėse stabdyti – 2 vnt. (NAUJAS KOMPONENTAS)
 13. Pirmos pagalbos teikimo aprašymas, turniketo naudojimo taisyklės – 1 vnt.

Vaistinėlių sudėtis turi atitikti LR SAM 2020 m. gruodžio 10 d. įsakymą NR. V-2876. 

Geriausia pirkti vaistinėles PVC medžiagoje su 400D medžiaga, nes tai reiškia, kad įsigiję tokios medžiagos vaistinėlę, turėsite tikrai tvirtos medžiagos dėklą. Dauguma įvairių esančių rinkoje vaistinėlių dėklai naudoja 70D medžiagą, tokio stiprumo medžiaga lengvai gali plyšti, todėl rekomenduojame rinktis vaistinėles su 400D stiprumo medžiaga. Kiekvienas komponentas vaistinėlėje geriausia, kad galiotų 5 metus, pigesnės vaistinėlės su tam tikrais komponentai dažnu atveju galioja tik 3 metus arba net mažiau, todėl perkant vaistinėlę vertėtų atkreipti dėmesį į komponentų galiojimo laiką.

 

Rekomenduojame vaistinėles įsigyti iš šių internetinių parduotuvių:

https://vaistineles24.lt/

https://masazuokliai24.lt/produktas/atnaujinta-pirmos-pagalbos-vaistinele-2022/