Sk. Bir 16th, 2024
Ofiso tvarka darbuotojų pareiga

Dažnai ofisuose dirba daug žmonių, jie vis dėlto ne tik ten dirba, bet ir ilsisi, valgo, bendrauja ir panašiai. Nors įmonė privalo pasirūpinti valytoja, ji neužtikrina, kad tuo atveju ofisas visąlaik pasižymės tvarka. Tuo pasirūpinti turi visi darbuotojai. Kad planas būtų efektyvus rinktis vertėtų tam tikrą strategiją ar planą. Be abejo, būtina pasirūpinti ir tam tikromis priemonėmis: archyvavimo dėžės, pieštukai, tušinukai, popieriais laikikliai ir t.t.

Kaip prižiūrėti ofiso tvarką?

• Švara ir tvarka kiekvienam darbuotojui palinki atmosfera, todėl vertėtų priminti darbuotojui, kad ir jis privalo prisidėti prie tvarkymosi. Pirmiausia, nusivalyti paviršius ir daiktus, kurie priklauso jam. Pradėti reiktų nuo stalo ir kompiuterio nusivalymo, kadangi juos daugiausiai naudoja, o dulkės ir nešvarumai ypač greitai kaupiasi.

• Ant stalo dažnai laikomi ne tik darbui skirti daiktai. Puodelis, augalas ir net rankų kremas suteikia darbo vietai savitumo, vis dėlto vertėtų nepamiršti, kad augalus reikia palaistyti ir prižiūrėti, o kiti nesusiję daiktai su darbu daugiau painiojasi nei padeda darbui. Archyvavimo dėžės, segtuvai ir kiti biuro prietaisai padės prižiūrėti tvarką.

• Dažnos ligos ir susirgimai taip pat priklauso nuo ofiso aplinkos ir tvarkymosi. Ši vieta turi būti dažnai vėdinama, o temperatūra būti palanki visiems dirbantiems asmenims. Ofiso virtuvė privalo ypač dažnai valoma, kadangi šioje vietoje susiburia daug žmonių, o vienas susirgęs žmogus gali užkrėsti visus.

• Nors tai dažnai pamirštama, bet yra daugiau paviršių nei grindys, todėl vertėtų apsidairyti aplinkoje, kurioje dirbama. Stiklas, spintelių ar stalų paviršiai ypač reguliariai valomi. Vietose, kur kaupiami darbo dokumentai, popieriai privalo pasižymi tvarka. Nereikalingi išmetami ir sunaikinami, o naudojami skirstomi į kategorijas. Tam ypač padėti gali archyvavimo dėžės ir segtuvai.

Vieta, kur atliekami darbai, negali priklausyti nuo vieno žmogaus. Joje kiekvieno darbuotojo priežiūra turi būti aktyvi ir reguliari. Jei vis dėlto trūksta tvarkos, vertėtų imti planų, kuriose būtų surašyti, kuriomis dienomis nuvalomi turimi baldai ir daiktai. Taip pat su darbu susijusius daiktus vertėtų laikyti pagal paskirtį, nereikalingų daiktų nekaupti.