Sk. Lie 21st, 2024

Kai norite pakeisti savo seną automobilį nauju, turite du pasirinkimus. Vienas jų – pirkti naujutėlį automobilį tiesiai iš salono. Tačiau jei norite sutaupyti, verta apsvarstyti galimybę įsigyti naudotą automobilį. Kodėl tai gali būti geresnis pasirinkimas, nei pirkti naują automobilį? Tai lemia kelios priežastys: pirma, naudotas automobilis jau būna nuvertėjęs, todėl juo važinėdami nebeprarasite tiek daug automobilio vertės dėl nusidėvėjimo; antra, pirkti naudotą automobilį ilgainiui yra pigiau, nes nereikia mokėti už jau minėtą pradinį automobilio nusidėvėjimą; trečia, rinkoje yra daugiau naudotų automobilių nei naujų.

 

Tačiau naudoto automobilio pirkimas gali būti sudėtingesnis ir rizikingesnis nei naujo automobilio pirkimas. Turite atidžiai rinktis naudotą automobilį ir jo pardavėją. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip saugiai ir pigiai įsigyti naudotą automobilį.

 

Atlikite rinkos tyrimą

 

Tai, kad automobilis yra naudotas, nereiškia, kad jis bus pigesnis už naują automobilį. Tiesą sakant, priklausomai nuo markės ir modelio, naudotas automobilis iš tikrųjų gali būti brangesnis už naujesnį analogą. Todėl prieš perkant norimą transporto priemonę svarbu atlikti rinkos tyrimą. Išsiaiškinkite, kokio automobilio norite, kiek esate pasirengę mokėti ir ką jums siūlo naudotų automobilių rinka. Kai turėsite numatę biudžetą, galėsite pradėti ieškoti naudotų automobilių, kurie atitinka jūsų kainų intervalą.

 

Raskite tinkamą pardavėją

 

Ne visi pardavėjai yra vienodi. Ieškodami naudoto automobilio, norite rasti pardavėją, kuriuo galite pasitikėti. Jei perkate iš įmonės ar kito veiklą registravusio asmens (pvz. automobilių supirkėjo), perskaitykite atsiliepimus internete ir pažiūrėkite ar pardavėjas neturi neigiamos reputacijos ir prastų sandorių šleifo. Prieš pirkdami automobilį taip pat turėtumėte būtinai jį kruopščiai apžiūrėti.

 

Pasidarykite VIN patikrą

 

VIN patikra yra labai svarbi perkant naudotą automobilį. Šioje VIN patikros ataskaitoje rasite viską, ką reikia žinoti apie automobilio praeitį, įskaitant visus galimus eismo įvykius. Transporto priemonės istorijos ataskaitą paprasčiausia pasidaryti internetu. Ji kainuoja, bet tai – naudinga investicija.

 

Patikrinkite automobilį

 

Vien tai, kad automobilis turi gerą VIN ataskaitą, dar nereiškia, kad jis yra geros būklės. Todėl prieš pirkdami automobilį visada verta jį patikrinti kvalifikuotam mechanikui. Tai padės nustatyti galimas automobilio problemas ir pastatys jus į geresnę poziciją derintis dėl automobilio kainos.

 

Jei įmanoma, išbandykite automobilį

 

Automobilio išbandymas bandomajame važiavime yra labai svarbus. Tai yra jūsų galimybė pajusti automobilį ir įsitikinti, ar jis jums tinka, ar variklis neleidžia įtarimą keliančų garsų ir ar apskritai su juo nėra plika akimi matomų problemų.

 

Būkite pasirengę derėtis

 

Nesvarbu, ar perkate iš supirkėjo, ar iš kito privataus pardavėjo, svarbu būti pasirengusiam derėtis dėl kainos. Jei esate tvirtai apsisprendę dėl konkretaus automobilio, vis tiek nebijokite pasitraukti iš sandorio, jei pardavėjas nenori nuleisti kainos iki jums priimtinos ribos. Naudotų automobilių yra daugybė, todėl tikrai rasite tokį, kuris atitiks jūsų biudžetą ir lūkesčius.

 

Naudoto automobilio pirkimas gali būti puikus būdas sutaupyti pinigų, tačiau pirmiausia svarbu atlikti namų darbus.