Tr. Bir 19th, 2024

 

Reumatinės ligos yra uždegiminės ligos, kurios pasireiškia raumenų, sąnarių, kaulų, odos ir kitų organų skausmais. Joms būdingas ilgalaikis ir nuolatinis skausmas, kuris gali pakenkti gyvenimo kokybei. Reumatinės ligos gali būti įvairios, tačiau dažniausiai pasireiškia raumenų, sąnarių ir kaulų skausmas. Šių ligų gydymas yra ilgas ir sunkus, todėl reikia laikytis gydytojo nurodymų.

Reumato gydymas.

Reumatinės ligos gydymas yra ilgas ir sunkus, todėl reikia laikytis gydytojo nurodymų. Dažniausiai reikalingas ilgalaikis gydymas, kuris padeda pašalinti skausmą ir atkurti sveikatą. Svarbu laikytis dietos, vengti perkrautų raumenų ir ilsėtis. Be to, reikalingas fizinis aktyvumas, kuris padeda palaikyti raumenų ir sąnarių funkcijas.

Reumatinės ligos simptomai.

Sunkumo jausmas pilvo apačioje, pykinimas, vėmimas, blogas apetitas, padidėjęs rūgštingumas, vidurių užkietėjimas, dažnas vėmimas, kraujas šlapime, skausmas pilvo apačioje, dehidratacija, sumažėjęs hemoglobino kiekis kraujyje, anemija.

Reumatinės ligos gali būtiūmi, lėtinė, aktyvi, paslėpta. ūmi reumatinė ligos yra greitai progresuojanti, pasireiškianti stipriais skausmais, sąnarių sustingimu, kaulų ir odos patinimu. Lėtinė reumatinė ligos yra lėtinė, pasireiškianti mažais skausmais, sąnarių sustingimu, kaulų ir odos patinimu. Aktyvi reumatinė ligos yra liga, kuri pasireiškia stipriais skausmais, sąnarių sustingimu, kaulų ir odos patinimu. Paslėpta reumatinė ligos yra liga, kuri pasireiškia mažais skausmais, sąnarių sustingimu, kaulų ir odos patinimu

Reumatoidinis artritas tai liga, kuriai būdingas sąnarių uždegimas. Liga gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, tačiau dažniausiai pasireiškia nuo 30 iki 60 metų. Liga yra autoimuninė, todėl organizme vyksta nuolatinis uždegiminis procesas, kuris paskatina sąnarių pažeidimą. Liga progresuoja lėtai, tačiau ji yra nuolat progresuojanti ir gali pakenkti kitiems žmogaus organams, pvz., širdžiai, plaučiams, kraujagyslėms. Pagrindiniai reumatoidinio artrito simptomai yra sąnarių skausmas, svorio mažėjimas, nuovargis, sąnarių patinimas, sustingimas, deformacijos, atsiradęs raumenų silpnumas.

Pacientams, sergantiems osteoporozėmis, rekomenduojama vartoti vaistus, kurie didina kaulų tankį (bisfosfonatus, estrogenai). Tačiau kartu reikia laikytis ir specialių rekomendacijų, kad būtų išvengta kaulų lūžių. Svarbu: mažinti alkoholio vartojimą; atsisakyti rūkyti; reguliariai vykdyti fizinį aktyvumą; vengti stresinių situacijų; vartoti vitaminų ir mineralų kompleksus.

Sąnarių skausmas dažniausias artrozės simptomas.

  • Skausmas gali būti nuolatinis, periodiškas, intensyvus, aštrus, šaudantis.
  • Sąnarių sustingimas dažniausiai pasireiškia nugaros ir juosmens srityse.
  • Sustingimas gali trukti nuo kelių minučių iki kelių valandų.
  • Tinimas dažniausiai pasireiškia rankų, kojų, pečių, pilvo srityse. Tinimas gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų.
  • Riboti judesiai dažniausiai pasireiškia rankų, kojų, pečių, pilvo srityse. Judesiai gali būti riboti iki to momento, kai sąnarys visiškai sustingsta.

Podagra – tai artrito rūšis, kuri atsiranda, kai sąnariuose susidaro šlapimo rūgšties kristalai. Šiai ligai dažnai būdingi staigūs, stiprūs skausmo, uždegimo ir sąnarių jautrumo priepuoliai. Dažniausiai serga didysis kojos pirštas, tačiau podagra gali pasireikšti ir kituose sąnariuose, įskaitant čiurną, kelį ir riešą. Podagrą sukelia didelis šlapimo rūgšties kiekis kraujyje. Susikaupusi rūgštis sąnariuose gali sudaryti kristalus. Šie kristalai gali sukelti uždegimą ir skausmą. Podagra gydoma vaistais, mažinančiais šlapimo rūgšties kiekį kraujyje. Šie vaistai gali padėti išvengti podagros priepuolių ir sumažinti su šia liga susijusį uždegimą bei skausmą. Gyvensenos pokyčiai taip pat gali padėti sumažinti podagros priepuolių riziką. Šie pokyčiai apima maisto produktų ir gėrimų, kuriuose yra daug šlapimo rūgšties, vengimą, hidratacijos palaikymą ir reguliarų fizinį aktyvumą.