Št. Geg 25th, 2024

Norint kasdien atrodyti puikiai – nereikia labai daug investuoti į savo aprangą arba makiažą. Net ir mažiausias, kuklus papuošalas – gali būti akcentas, kuris pilnam stiliui suteikia daugiau prabangos arba įmantrumo.

Svarbiausia rinktis tokius papuošalus, kurie pagaminti iš tauriojo metalo. Tuomet jie nuostabiai atrodys ne tik iš karto po įsigijimo, tačiau ir daugelį metų po. Būtent sidabriniai papuošalai vertinami labiausiai, kadangi jie gana pigūs, tačiau ir po daugelio metų atrodo puikiai. O kur dar gydomosios savybės….

Sidabras – nuo senovės iki šių dienų

Buvo laikai, kai sidabro papuošalai vertinami kur kas labiau bei aukso. Šiuo metu auksas giriamas dažniau, tačiau gana keista, kadangi tiek estetine, tiek poveikio prasme – sidabrinis gaminiai yra net paveikesni ir labiau džiuginantys.

Sidabriniai papuošalai jau senovės Egipto laikais buvo naudojami kaip valiuta, kuri suteikė galimybę keistis. Šiuo metu sidabriniai papuošalai, pavyzdžiui, auskarai arba žiedai, dažnai siejasi su meilės gestu. Ypač dažnai perkami per Valentino dieną, mėgstami žiedai, kurie yra skirti sužadėtuvėms.

Sidabro gaminiai buvo randami iš laikų, kurie siekė net 4 000 m. pr. Kr. Tuomet papuošalai buvo rasti iš Turkijos bei Graikijos teritorijų. Lietuvoje kur kas vėlesniais laikais labiau buvo vertinamas auksas, tačiau šiuo metu – viskas keičiasi.

Sidabras veikia mūsų kūną

Yra atliktas ne vienas tyrimas, kurio metu buvo analizuojama – kaip sidabriniai gaminiai veikia žmogaus kūną. Rezultatai išties labai įdomūs. Štai dėl antibakterinių savybių, sidabriniai papuošalai dažniausiai yra rekomenduojami kaip efektyvi priemonė žaizdų gijimo metu. Šiuo metu vaistinėse net galima įsigyti tvarsčių, kurie yra padengti sidabro dalelėmis. Jos padeda žaizdoms gyti kur kas greičiau.

Taip pat mokslininkai rekomenduoja sidabrinius papuošalus dėvėti kasdien, kadangi jie teigiamai veikia mūsų širdį bei kraujotaką. Kai kurie tyrimai rodo, kad sidabro dalelės gali pagerinti net ir regėjimą.

Mažiems vaikams dažniausiai siūloma valgyti su sidabriniu šaukšteliu. Tai gali pagerinti jų imuninę sistemą, vaikai sirgs kur kas rečiau. Svarbiausia, kad sidabras nekeičia maisto skonio, kai kurie gurmanai teigia, kad kaip tik – praturtina.

Sidabriniai papuošalai ne itin puošia, tačiau ir suteikia magiškų galių. Puikiai tinka kaip talismanas, kuris padės kasdien įveikti net ir pačius didžiausius iššūkius.