Sk. Bir 16th, 2024
skydiniai namai

Namų statymas, jų tendencijos yra glaudžiai susijusios su tuo metu esančiomis technologijomis. Šiuo metu matomas skydinių namų technologijų pakilimas, leidžiantis namus pasistatyti ne tik greitai, bet ir taip, kad statiniai būtų aukštos kokybės.

Pastatymo greitis

Svarbu atskirti, pažymi šių namų statytoja BakūžėLT, kad skydiniai namai nėra kaip paprasti karkasiniais statiniai. Jie yra surenkami gamykloje: tai reiškia, kad nustatytame sklype nėra reikalinga statyti karkasą. Visi, paprastam karkasiniam namui reikalingi žingsniai: karkaso sujungimas, plokščių tvirtinimas, termoizoliacinių medžiagų sudėjimas, izoliacinių plėvelių sujungimas, yra atliekami gamykloje, kas leidžia sutaupyti statymo laiką, darbo jėgą.

Iš reikalingų medžiagų sutvirtinami skydai, kurie yra sumontuojami jau paruoštame sklype ant pamatų. Šitai trunka vos kelias dienas – ilgiausiai užtrunka pačių skydų išpjovimas ir suklijavimas.

Skirtingos technologijos

BakūžėLT nurodo, kad skydiniai namai gali būti kelių skirtingų technologijų: tai įprastiniai ir struktūriniai. Šie skiriasi naudojamomis medžiagomis, kurios paverčia struktūrinius namus tvirtesniais. Pagrindinis veiksnys yra skydų suklijavimas, ko nėra paprastuose karkasiniuose skydiniuose namuose: juose komponentai tiesiog sudedami kartu, bet nėra vientisi.

Toks vientisas skydas yra vadinamas ONO. Jis susideda ne tik iš polimero putų, bet ir dviejų struktūrinių plokščių. Šiuose skyduose taip pat, priklausomai nuo gamintojų gali skirtis naudojamos putos. Pavyzdžiui, BakūžėLT skyduose naudojamas Neoporas (pilkšvas putplastis), kuris turi aukštos kokybės šilumos izoliaciją.

Naudojamos medžiagos

Svarbiausios medžiagos, reikalingos skydų gamybai yra neoporas, OSB plokštės ir klijuota mediena. Pirmojo teigiamos savybės neapsiriboja vien aukščiau paminėta šilumos izoliacija, jis taip pat yra gana plonas, kas leidžia daryti plonesnius skydus. Dėl to skydiniai namai gali būti plonesnėmis sienomis. Ši medžiaga gali būti naudojama ne tik sienoms, bet ir grindims, stogui apšiltinti.

Antroji medžiaga – OSB plokštės, naudojamos kaip medienos pakaitalas. Jis pasirenkamas vietoje medienos dėl tokių teigiamų savybių, kaip atsparumas deformacijoms, drėgmei, mažesnės kainos. Šios plokštės yra sudarytos iš trečiosios minėtos medžiagos – klijuotos medienos.

Dar viena teigiama skydinių namų savybė: galimybė išvedžioti inžinerinius tinklus jau pastatytame name. Dėl šių ir kitų minėtų veiksnių, galima matyti, kad skydinių namų technologijos leidžia turėti ne tik greitai pastatomus, bet ir aukštos kokybės namus.