Tr. Geg 29th, 2024
rastiniai namai

Rąstiniai namai visada buvo populiarūs, tačiau šiandien, kada skiriamas itin didelis dėmesys ekologijai ir gamtos išsaugojimo klausimams, šio tipo statiniai tampa ypač aktualūs. Nors rąstinių namų projektai gali būti patys įvairiausi, tačiau vis tiek galima išskirti populiariausių tipų sąrašą. Turint jį prieš akis, galbūt, bus lengviau įsivaizduoti savo svajonių namą.

Lietuva apsiriboja vidutinio dydžio namais

Mūsų šalyje rąstiniai namai yra dažniausiai vidutinio dydžio. Tai reiškia, kad name yra nuo 2 iki 4 kambarių, neskaitant tualeto, vonios ir virtuvės. Pats pastato dydis dažniausiai būna iki 100 kv m2, o didesni namai pasirenkami nuomojamose sodybose. Ne paslaptis, kad šiandien madingu tampa minimalizmas ir tik esminių poreikių patenkinimas, todėl namai „pilys“ nebėra populiarūs. Kita vertus, užsienyje juos dar mėgsta ir neretai stato didelėse rančose.

Kuo patrauklūs vidutinio dydžio rąstinių namų projektai?

• Jie pigesni. Ne paslaptis, kad namo statyba ir taip pareikalauja daug finansų, tad kam statyti didesnį namą, kurio erdvės tikslingai neišnaudosite?
• Mažesnį namą paprasčiau prižiūrėti. Nors rąstas itin paprasta statybos medžiaga ir nereikalauja itin daug dėmesio (prieš statant namą medis jau būna impregnuojamas ir kitaip apdorojamas), tačiau vis tiek laikas nuo laiko reikia nuvalyti dulkes bei kitaip atšviežinti natūralų medį.
• Užima mažiau vietos, todėl normalu, kad net ir mažesniame sklype galėsite pasistatyti namą.
• Tokiuose namuose paprasta orientuotis, lengvai pereiti nuo kambario prie kambario.
• Statybos procesas būna greitesnis.

Kiti rąsto privalumai

Nepaisant dydžio ir kitų charakteristikų, visi rąstinių namų projektai pasižymi tokiomis ypatybėmis kaip: gera šilumos izoliacija, ilgaamžiškumas (150 – 200 metų), nauda sveikatai ir gamtai, autentiškas interjeras bei eksterjeras. Visi šie privalumai kiekvieną rąstinį namą padaro išskirtinai jaukiu, nes medis turi savybę nuolat viduje palaikyti malonią vėsą ar šilumą (priklausomai nuo oro lauke). Šis faktorius dažnai paskatina vis daugiau žmonių pasirinkti rąstinius namus.

Atraskite savo svajonių rąstinį namą ir persikelkite gyventi į patogų, sveiką mikroklimatą palaikantį bei tvirtą būstą.  Rąstinių namų projektai ir jų pavyzdžiai gali būti randami adresu: