Št. Geg 25th, 2024

Vyras iš Vilniaus, nukentėjo nuo sukčių, pranešė policijai, kad sumokėjo už prekę, kurios niekada nebuvo užsisakes. Jis susisiekė su policija ir pasakojo, kad vasario 25 dieną kurjeris iš LP Express atvežė jam siuntą, už kurią jis sumokėjo 59 eurus. Siunta, atvykusi iš “HK timuna TECH” adresu Air Park 10, Vilnius, niekada nebuvo užsakyta.

Po mokėjimo kurjeriui, moteris suprato, kad iš tikrųjų nieko nebuvo užsisakinėjusi iš “HK timuna TECH”.

Naršydamas internete, jis sužinojo, kad šis siuntėjas naudoja sukčiavimo schema, kur “tiekėjas” siunčia prekes, o pirkėjas, gavęs prekes, už jas sumoka. Vėliau pinigai nuskaitomi iš kortelės, tačiau gavėjai atsieme prekes gauna tik tuščias viltis atgauti pinigus- nei pardavėjo duomenų, nei pinigų pėdsakų.

Vilniaus miesto policijos komisariate šiuo atveju vykdomas tyrimas dėl sukčiavimo.

Pareigūnai ragina visus gyventojus būti budriems, atsiimant prekes ir atlikant mokėjimus, ir pabrėžia, kad svarbu patikrinti, ar prekės buvo tikrai užsakytos prieš mokant už jas.

Evelinos skundas:

Sukčiai. Nedelsiant informuokite policiją, gavus siuntą iš jų. Tai akivaizdus sukčiavimo scenarijus, kai netikras tiekėjas išsiunčia prekes, o gavęs pirkėjas sumoka už jas. Po to, kai prasideda aiškinimasis, nustatyti neįmanoma nei pardavėjo duomenų, nei pinigų kelio, todėl vienintelis kelias išsiaiškinti tikrąjį siuntėją yra kreiptis į policiją. Pati asmeniškai buvau priversta grąžinti prekes, kurios buvo kitam žmogui skirtos.

Manto skundas:

Rekomenduočiau vengti priimti tokių siuntų. Geriau, jei kurjeris grąžins, iš kur jis ją gavo. HK timuna Tech neįrodė būti patikimu siuntėju. Jei nuspręsite rizikuoti ir priimti siuntą, geriau kreipkitės į policiją, kad padėtų gauti tikrosios siuntėjo informaciją. Ar gausite atgal pinigus, priklauso nuo jūsų ryšio su tikruoju siuntėju. Sėkmės visiems.