Tr. Geg 29th, 2024
techninė pagalba kelyje

Daugelio techninės pagalbos darbuotojų kasdienybė – padėti automobilių vairuotojams eismo įvykio ar transporto priemonės dalių, detalių gedimo atvejais. Darbuotojų komanda išvyksta vos gavusi telefono skambutį, arba kiek galima anksčiau. Prireikus tokios pagalbos kaip automobilio užvedimas ar durelių atrakinimas, pagalba suteikiama iškart. Sugedusi ar auto įvykyje dalyvavusi transporto priemonė yra gabenama į automobilių servisą kur atliekami rimtesni taisymo darbai. Atstumų atžvilgiu, techninė pagalba kelyje Vilnius – Kaunas, Kaunas – Klaipėda ar tarp kitų didesnių Lietuvos miestų, nėra laikoma labai sudėtinga. Darbuotojams dažnai prireikia įveikti žymiai ilgesnius atstumus, kai transporto priemonę reikia parvežti iš užsienio, nes automobilį taisyti Lietuvoje kartais yra pigiau nei jį remontuoti užsienio servisuose.

Auto įvykių įvairovė

Pagalbos prireikia labai įvairiais atvejais. Netikėtai sugedus automobiliui, sprogus padangai ar įvykus auto įvykiui. Į ateitį nepamąstantys vairuotojai  techninę pagalbą kartais kviečia pasibaigus kurui,  o kartais jos prireikia tiesiog nusipirkus naują transporto priemonę, kuri dar neturi valstybinių numerių. Auto įvykių taip pat pasitaiko labai įvairių, techninė pagalba kelyje Vilnius – Kaunas gali būti kviečiama dėl susidūrusių transporto priemonių ar į judrų kelią išbėgusių laukinių gyvūnų. Tokių prašymų padaugėja vasaros metu.

Metų laikai

Pagalbos poreikiai taip pat kinta priklausomai nuo metų laikų. Žiemos metu dažniausiai prašomos paslaugos – automobilio užvedimas, ar pagalba dėl auto įvykių, esant slidžiai kelio dangai.  Kitais sezonais teikiamos paslaugos gali būti avarinis automobilio durelių atrakinimas, rato pakeitimas, automobilio užvedimas netikėtai išsikrovus akumuliatoriui. Pavasarį ir rudenį dažnai prašoma paslauga – automobilių ištempimas užklimpus purve. Vasarą žymiai dažniau tenka važiuoti į užsienį dėl atostogaujančių vairuotojų automobilių gedimų.

Kainos

Pagalba kelyje

Suteiktų paslaugų kainos dažniausia priklauso nuo nuvažiuotų kilometrų skaičiaus bei suteiktos pagalbos pobūdžio. Pagalbos prireikus mieste, įprastai, automobilio parvežimas gali kainuoti apie 20-40 eurų. Kaina gali šiek tiek pakilti jei techninę pagalbą kviečiate esant tamsiam paros metui ar nelaimei ištikus šventinėmis dienomis. Techninė pagalba kelyje Vilnius – Kaunas ar kituose užmiesčio keliuose, kainuos jau daugiau, o užsienyje, kaina gali pakilti gana stipriai, nes prie įprastinės kainos prisideda 0,5 ar 0,6 euro už kilometrą.