Tr. Bir 19th, 2024
širmos erdvės

Paminėjus širmas, turbūt dažnas įsivaizduoja Rytuose įprastus kambarių atskyrimus. Tačiau turintiems vitrininius langus, širmos yra tikras išgelbėjimas. Naudojantis jomis galima lengvai uždengti norimą dalį lango ir sukurti visai kitokį interjerą.

Erdvių atskyrimas

Širmas galima naudoti ir pagal jų pirminę paskirtį: atskirti įvairias kambario erdves. Tai itin paranku, jei kambaryje gyvena keli vaikai arba vienas kambarys skirtas kelioms paskirtims. Pavyzdžiui, jei miegamajame turite darbo erdvę, pravartu ją atskirti širma, kad sukurtumėte sau atskirą patalpą. Vaikų kambaryje galite jiems lengviau suskirstyti erdvę į žaidimų, mokymosi zonas. Tokiu sprendimu puikiai galima pasinaudoti, jei gyvenate nedideliame būste, nes taip sukursite įspūdį, kad turite daugiau kambarių, taip pat lengviau bus nukreipti mintis į norimą veiklą, būstą suskirsčius į atskiras erdves pagal paskirtis.

Uždenkite langus

Širmos šiuo metu dažniau naudojamos uždengti langus nei atskirti erdves. Jomis langus dengti dažniausiai pasirenka tie, kurie gyvena loftuose ir turi didelius vitrininius langus. Tokiems langams yra sudėtinga surasti langų uždengimus, nes jie yra daug didesni nei standartiniai. Todėl pravartu rinktis širmas, kurios turi iki 8 metrų bėgelių konstrukcijas. Galite rinktis taip pat rankiniu ar elektroniniu būdu valdomas širmas. Jei pasirinksite valdomas elektroniniu būdu, tuomet galėsite net nesivarginti traukdami jas: jos atsistos į reikiamą vietą pasinaudojus pulteliu.

Pasirinkite medžiagas

Širmos puikus pasirinkimas vien todėl, kad ant vieno bėgelio jas galite montuoti kelių spalvų. Jei nuspręsite, kad šis langų uždengimas taps interjero puošmena, galite taip pat montuoti skirtingus raštus turinčias širmas, pavyzdžiui vienam vitrininiui langui pasirinkti penkias 40 cm pločio skirtingų spalvų širmas. Tai leis jums sukurti įvairius meno kūrinius ant savo langų. Krentanti saulės šviesa atsimuš į raštus, spalvas ir kambarį galės nuspalvinti visai kitokiais raštais. Todėl rinkdamiesi širmas, pagalvokite, kokią nuotaiką, atmosferą norite sukurti kambaryje.

Rytietiškas erdvių atskyrimas lengvai buvo pritaikytas Vakarų kultūroje, kur širmomis dabar dažniau uždengiami langai. Jas galite rinktis įvairių spalvų, raštų ir pagal tai savo kambariuose sukurti norimą atmosferą. Šis langų uždengimas tikrai išskirs jūsų namus, nes kol kas dar nėra itin dažnas, todėl tikrai pritrauks visų svečių akis.