Tr. Bir 19th, 2024

Su technine pagalba kelyje reikia susipažinti iš arčiau, kadangi niekas nesame užtikrintas, jog nepateksime į nelaimingą auto įvykį. Daugelis iš mūsų žino, kas yra tralas: Klaipėda ir kiti Lietuvos miestai šia transporto priemone sėkmingai gelbėja autmobilius, kurie nebėra tinkami važiuoti gatve. Vis dėlto, neužtenka žinoti tik tiek – apžvelkime pagrindines paslaugas, kurias gali suteikti techninė pagalba kelyje.

Automobiliui pagalba kelyje yra paslauga, kuri teikiama tiems vairuotojams, kurie susiduria su automobilio gedimais arba kitais nepalankiais įvykiais keliose. Tai gali būti nenumatytų įvykių, tokių kaip defektuotas akumuliatorius, padangos prareikšti, benzinui ar dyzelinui baigiantis vidury kelio, ar net susidūrimo su kitu automobiliu atveju.

Automobilių pagalbos kelyje paslaugos gali apimti tokias paslaugas kaip:

  1. Patikrinimas ir remontas tiesiogiai kelyje.
  2. Vairuotojo nuvežimas į artimiausią automobilių remonto punktą.
  3. Kuro papildymas (benzinas, dyzelinas ar kitas degalų tipas).
  4. Pagalba užvesti automobilį, kai akumuliatorius yra išsikrovęs.
  5. Automobilio atrakinimas, kai raktai yra užrakinti automobilyje.
  6. Kitos techninės pagalbos paslaugos.

Daugeliui automobilių savininkų yra labai svarbu turėti galimybę pasikliauti tokia pagalba, nes automobilis yra viena iš svarbiausių priemonių, kuria galima pasiekti savo darbą ar kitus svarbius reikalus. Todėl, jei vairuojate automobilį, verta susipažinti su paslaugomis, kurias teikia vietiniai arba tarptautiniai automobilių pagalbos kelyje teikėjai.

Kokias tiksliai paslaugas gauname?

Techninė pagalba kelyje gali išnomuoti tralą – pastarasis išveža jau nebegalinčią važiuoti, nebefunkcionuojančią mašiną iš įvykio vietos. Tai viena dažniausiai užsakomų paslaugų. Taip pat svarbu paminėti, jog pagalbos gali sulaukti ne tik lengvosios, tačiau ir daugiagabaritės transporto priemonės.

Kai kurios techninės pagalbos kelyje įmonės gali kelyje padėti ir dar daugiau – atsivežti manipuliatorių ar net gi suteikti rato tvarkymo paslaugą, kuri gali būti atliekama tiek kelyje, tiek salone.

Kokių iškvietimų sulaukiama daugiausiai?

Nors tralas (Klaipėda ir kiti Lietuvos miestai turi šią pagalbos techniką) yra ko gero dažniausiai naudojama priemonė padėti įstrigusiam kelyje vairuotojui, vis dėlto iškvietimai būna ir kitokio pobūdžio. Dažnai žmonės reikia pakeisti pradurtą padangą, atrakinti užsikirtusias dureles ar padėti užvesti automobilį, kuomet jo akumuliatorius yra išsikrovęs.

Ką daro techninė pagalba gavusi iškvietimą?

Kuomet sulaukia žmonių iškvietimo, techninė pagalba išsiunčia savo ekipažą. Nustatytas atvykimo laikas yra ne vėliau kaip 60 minučių, o magistralėse ar greitkeliuose techninė pagalba privalo atvažiuoti ne vėliau kaip per 90 minučių. Bet vis dėlto, jeigu jums nelaimingas auto įvykis nutiko atokesnėje vietoje, gali tekti laukti ir iki trijų valandų ar net daugiau.

Kas yra tralas? Klaipėda ir kitų Lietuvos miestų gyventojai puikiai tai sužino žiemos sezonu. Kad ir kaip stengiamės saugiai vairuoti žiemą, tai ne visada pavyksta. Taip pat ne paslaptis, jog žiemos sezonu neužsiveda begalės automobilių, todėl skambučiai perpildo techninės pagalbos linijas. Jeigu skambinate žiemą ir neužsikuriate automobilio būdami netoli savo namų, žinokite, jog įstrigusiems kelyje techninė pagalba bus suteikiama anksčiau, todėl jums teks palaukti.