Tr. Geg 29th, 2024
Auto servisas audi

Specialistai pastebi, kad žmonės nelinkę apsisaugoti nuo netikėtų scenraijų, kuomet automobilis paveda pačioje netikėčiausioje vietoje ir situacijoje. Pavyzdžiui, kai susiruošiama į ilgą kelionę, kurioje nebus galimybės surasti autoserviso. Deja, tačiau autodetalės niekada nebūna prioritetas, kuomet susiruošiama į kelionę. Kaip apsisaugoti nuo netikėtų gedimų? Štai keletas patarimų.

Reguliariai vežkite automobilį į servisą

Vienas pagrindinių metodų apsisaugoti nuo nemalonių situacijų kelyje dėl sugedusios mašinos, kaip pastebi specialistai, yra reguliarus automobilio tikrinimas servise. Ir tai nėra tik išorės apžiūra dėl subraižymų ar įlenkimų. Turima omenyje rimtą, vidinę patikrą. Visų pirma, visų skysčių patikrinimas, kaip alyva, stabdžių ir kiti. Be skysčių, svarbu ir tam tikros autodetalės – kuro padavimo filtrai, saugos diržai, avarinė pagalvė. Juk kiekvienas komponentas gali išgelbėti gyvybę.

Nepamirškite keisti padangų

Daug avarijų nutinka tuomet, kai tikrinamas automobilio vidus, tačiau dažnai pamirštamas vienas  pagrindinių komponentų, kuris laiko visą mašiną ant kelio – tai automobilio padangos. Pastarųjų saugos taisyklės paprastos ir jas nesunku patikrinti. Žinoma, visų pirma vizualiai matosi, ar jos pripūstos iki tinkamo dydžio. Toliau, derėtų patikrinti ir protektoriaus gylį – pastarasis turėtų būti ne mažesnis nei 2 cm. Autoaibe.lt atstovai pabrėžia, kad daug nelaimių nutinka būtent dėl neprižiūrėtų padangų.

Pasirūpinkite reikiamomis priemonėmis kelyje

Savaime suprantama, kad net ir tikrinant automobilį reguliariai, autodetalės gali iškrėsti pokštą ir nemaloniai nustebinti net ir po išsamiausios patikros. Dėl to svarbu su savimi į ilgesnę kelionę pasiimti ir tam tikras priemones, kurios padės nutikus nelaimei. Tai būtų atsarginis ratas, dankratas, alyva, kiti reikalingi automoboliui skysčiai.

 

Reguliari patikra, padangų priežiūra ir reikiami įrankiai – tai viskas, ko reikia, norint išvengti nemalonių situacijų kelyje, ypatingai ilgų kelionių metu. Neužtikriname, kad apsisaugosite nuo visų galimų atvejų, bet daugelio iš jų tikrai išvengsite. Būkite saugūs ir saugokite savo artimuosius.