Št. Geg 25th, 2024

JAV žalia korta suteikia teisę gyventi ir dirbti Jungtinėse Amerikos Valstijose bei pradėti pilietybės įgijimo procesą. Ši korta suteikia asmeniui nuolatinio gyventojo statusą, teisę į daugelį tokių pačių privalumų kaip ir piliečiams, tačiau ne į visus.

Kasmet JAV vyriausybė išduoda daugiau nei milijoną žaliųjų kortų. 2019 metais Jungtinėse Valstijose teisėtai gyveno apytiksliai 13,9 milijono žaliosios kortos turėtojų, iš kurių 9,1 milijono galėjo tapti piliečiais. Nuolatinio gyventojo statusas paprastai suteikiamas trims kategorijoms: asmenims, kurie jau turi žaliąją kortą ir gauna naują, JAV piliečių arba nuolatinių gyventojų giminaičiams, bei darbuotojams, atvykusiems dirbti pagal darbo vizas.

Šis mūsų gidas apžvelgia tiek žaliosios kortos įgijimo privalumus, tiek keletą svarstytinų aspektų.

Kokius privalumus turi žalia korta?

Žalioji korta suteikia daug privalumų, ypač leidžiant jiems nuolat gyventi ir dirbti Jungtinėse Amerikos Valstijose bei, praėjus tam tikram laikui, tapti JAV piliečiu.

Žaliosios kortos privalumai:

 • Po trijų metų santuokos su JAV piliečiu arba po penkerių metų galite kreiptis dėl JAV pilietybės. (Jei neseniai ištekėjote už JAV piliečio ir kreipiatės dėl žaliosios kortos, gali būti taikomas sąlyginis nuolatinio gyventojo statusas).
 • Jūsų deportacija į kilmės šalį yra neįmanoma. Žaliosios kortos turėtojai išlieka nuolatiniais gyventojais nepriklausomai nuo būsimų pakeitimų JAV imigracijos įstatymuose. Žalioji korta nėra laikina ir jos negalima atšaukti, nepaisant galimų imigracijos įstatymų pakeitimų, tačiau žaliosios kortos turėtojas gali prarasti gyventojo statusą padaręs nusikaltimą ar pažeidęs įstatymus.
 • Jums nereikia atsisakyti savo kilmės šalies pilietybės.
 • Jus saugo JAV, jūsų gyvenamosios valstijos ir vietos jurisdikcijos įstatymai. Tas pats teisinės apsaugos lygis, kuris taikomas JAV piliečiams, taikomas ir nuolatiniams gyventojams.
 • Galite padėti gauti žaliąją kortą kitiems šeimos nariams. Nuolatinių gyventojų šeimos nariai turi prioritetą, nors ne tokį didelį, kaip JAV piliečių šeimos nariai. Šeimos nariai apima sutuoktinius ir nepilnamečius vaikus.
 • Galite atnaujinti savo žaliąją kortą kas dešimt metų.
 • Galite lengviau keliauti į JAV ir iš jų nei kiti vizų turėtojai ar naujokai. Nuolatiniai gyventojai gali keliauti užsienyje ir grįžti į JAV su galiojančia žaliąja korta, jei grįžta per 12 mėnesių.
 • Galite keliauti ar gyventi bet kurioje JAV vietoje. Valstijų sienos nėra ribojimas, ir nereikia registruotis pas civilines ar valstijos vyriausybes.
 • Jūs turite teisę gauti federalines išmokas, tokius kaip socialinės apsaugos ar švietimo pagalba. Nuolatiniai gyventojai gali kreiptis dėl vyriausybės remiamos finansinės pagalbos švietimui. Be to, žaliosios kortos turėtojai turi teisę į vietos mokesčius taikomus mokesčius tam tikruose kolegijose ir universitetuose. Jei žaliosios kortos turėtojas gyvena JAV pakankamai ilgai, jis gali gauti socialinės apsaugos išmokas.
 • Galite pretenduoti į įvairias darbo vietas. Žaliosios kortos turėtojai turi daugiau darbo galimybių nei dirbantys pagal darbo vizas. Pavyzdžiui, nuolatiniai gyventojai gali pretenduoti į darbo vietas, susijusias su saugumo patikrinimais ir/arba dirbti vyriausybėje.
 • Galite dalyvauti politiniame procese. Politika visais lygmenimis, nuo vietos tarybos nario iki prezidento, gali turėti įtakos gyvenimui JAV. Žaliosios kortos turėtojai gali finansiškai remti ar savanoriauti pasirinktų kandidatų kampanijose JAV rinkimuose.