Sk. Bir 16th, 2024

Prieš atliekant registracija į skrydį oro balionu, vienas iš svarbiausių saugos aspektų yra patikrinti piloto licenciją ir patirtį. Norint užtikrinti saugią ir malonią kelionę, būtina užtikrinti, kad pilotas būtų licencijuotas ir turėtų didelę skraidymo oro balionais patirtį. Pilotai turėtų turėti komercinę  oro baliono piloto licenciją ir turėti gerus saugių skrydžių rezultatus. Piloto patirtis ir žinios vaidina svarbų vaidmenį užtikrinant bendrą skrydžio oro balionu saugumą ir malonumą, todėl prieš užsakant būtina patikrinti šiuos įgaliojimus.

Kitas svarbus saugumo aspektas, į kurį reikia atsižvelgti prieš užsakant skrydį oro balionu, yra atkreipti dėmesį į oro sąlygas ir galimus skrydžių atšaukimus. Skrydžiai oro balionu labai priklauso nuo oro sąlygų, todėl labai svarbu, kad oras būtų tinkamas saugiam skrydžiui. Pilotai atidžiai stebi orų prognozes ir gali atšaukti arba atidėti skrydžius, jei sąlygos skristi nepalankios. Keleiviai turėtų būti pasirengę galimybei atšaukti skrydį dėl oro sąlygų ir suprasti, kaip svarbu teikti pirmenybę saugumui, o ne įspūdžiams. Žinojimas apie oro įtaką skrydžiams oro balionu gali padėti keleiviams atitinkamai planuoti ir užtikrinti saugią kelionę.

Užsakant skrydį oro balionu būtina susipažinti su piloto arba skrydžio įgulos pateiktu saugos instruktažu ir avarinėmis procedūromis. Saugos instruktažai paprastai apima svarbią informaciją, pavyzdžiui:

* Įlaipinimo ir išlaipinimo procedūros.

* Saugos nurodymai skrydžio metu.

* Avarinio nusileidimo protokolai.

* Ryšio signalai su antžemine įgula.

Norint užtikrinti saugų ir malonų skrydį  oro balionu, labai svarbu suprasti šias saugos instrukcijas ir jų laikytis. Keleiviai turėtų aktyviai dalyvauti saugos instruktažuose, užduoti bet kokius jiems rūpimus klausimus ir būti pasiruošę laikytis nurodymų susidarius kritinei situacijai. Būdami tinkamai susipažinę apie saugos procedūras ir protokolus, keleiviai gali prisidėti prie saugaus ir įsimintino nuotykio karšto oro balionu. Prieš užsisakant skrydį oro balionu, būtina suprasti skrydžio trukmės ir maršruto logistiką. Skirtingai nuo tradicinių kelionių, skrydis oro balionu suteikia unikalią patirtį, kurią lemia vėjo kryptis ir greitis. Oro baliono maršrutas nėra iš anksto nustatytas, o nulemtas gamtos stichijų, suteikiančių keleiviams spontaniškumo ir nuotykių pojūtį. Be to, ieškantiems labiau asmeninio potyrio, užsakymo metu galima paprašyti skrydžio privačiu oro balionu, kad būtų galima pritaikyti maršrutą ir trukmę.