Pn. Geg 24th, 2024

Dauguma žmonių šiandien neįsivaizduoja savo gyvenimo būdo be šiuolaikinių išradimų, pavyzdžiui, kompiuterių.

Žmonija šiuo metu yra įsitraukusi į visą technologijų amžių, o kompiuteriai yra tokie pat svarbūs kaip vanduo, kurį reikia gerti, ar galimybė kvėpuoti. Esu linkęs manyti, kad žmonės tapo priklausomi nuo kompiuterių dėl daugelio “protingo” išradimo privalumų.

Pirmasis akivaizdus aspektas yra tas, kad XXI amžiuje iš žmonių reikalaujama labai išvystytų įgūdžių naudotis technologiniais pasiekimais, todėl jie tampa priklausomi nuo šių “įrankių”. Panašiai, suprasdama, kad kompiuterių naudojimas gali suteikti žmonėms įvairių galimybių, visuomenė daugiausia jaučia nešiojamųjų kompiuterių poreikį. Kompiuteriai iš pradžių buvo išrasti tik asmeniniams poreikiams, pavyzdžiui, darbui ar skaičiavimui, tačiau dabar kompiuteriai gali suteikti žmonėms kur kas daugiau galimybių jais naudotis. Pradedant bendravimu per jūras ir plačiai paplitusiais informacijos šaltiniais, visuomenė negali naudoti kompiuterių tik darbui, studijoms, informacijos tyrimams. Be to, kompiuteriai tampa madingi kaip asmeniniai žmogaus patarėjai, planavimo specialistai ar net “geriausi draugai robotai”. Tipiškas pavyzdys būtų tas, kad kompiuterių įgyjamos galimybės beveik prilygsta žmogaus įgūdžiams ir žinioms. Prieštaraujant galima pridurti, kad dažnai kompiuteriai pripažįstami protingesniais už žmogaus įgūdžius, nes jie neabejotinai turi didesnes informacijos saugojimo galimybes.

Kitas aspektas – žmonija tampa priklausoma nuo kompiuterių, kurie traukia žmones, nelaikomi paprastomis dėžutėmis, bet turi daug galios.

Norėdami pradėti nuo tam tikrų išradimų, žmonės gali naudotis vertinga informacija ir plėsti savo žinias. Iš tikrųjų kompiuteriai gali atverti daugybę įvairių ateities karjeros perspektyvų, o tai žmones tikrai domina. Netgi darbo ar studijų prašymams, bet kokiems laiškams ar kitiems dalykams, kurie gali rūpėti žmonėms, jie pageidautina galėtų naudoti kompiuterį. Praktiniam supratimui tai padeda sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų. Be to, gyventi be kompiuterio tiesiog neįmanoma, nes šiais laikais nešiojamuosius kompiuterius tikrai patogu naudoti ir jie gali atrodyti kaip vienas madingiausių aksesuarų, kuriuos gali turėti žmogus. Pavyzdžiui, naujausių tyrimų, atliktų labai išsivysčiusiose Europos šalyse, rezultatai tiesiog stulbina – dauguma respondentų mieliau pirko naują “MacBook” kompiuterį, nei išleido pinigus laisvalaikiui, pavyzdžiui, ėjimui į kiną. Be to, žmonės pripažino, kad kompiuteris padeda patogiau naudotis informacija, o viskas telpa į vieną “išmaniąją dėžutę”.

Apibendrinant reikėtų pasakyti, kad šiais laikais gyvenimas be kompiuterio visuomenėje yra sunkiai suprantamas. Tvirtai sutinkame, kad technologijų amžiuje kompiuteris yra tiesiog tobulas išradimas, palengvinantis žmonių kasdienybę, suteikiantis daug informacijos ir leidžiantis nevaržomai bendrauti su kitais.