An. Bal 23rd, 2024
Dantų implantai

Netekus danties, odontologas jums gali pasiūlyti kelis sprendimus: protezus arba implantus. Nors abu variantai skamba kiek nemaloniai, tokioje situacijoje, norint, kad niekas net nepastebėtų, kad jums trūksta danties, patartina rinktis implantus. Norėdami geriau suprasti, kaip parenkami dantų implantai, Kaune diskutavome su klinika „Denta“ (www.).

Naudojamos technologijos

Dantų implantavimo procedūra laikoma viena pažangiausių odontologijoje. Norint atlikti šią procedūrą, visų pirma yra reikalinga vietinė anestezija, dėl kurios nejaučiamas skausmas. Gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas ruošiant kaulą implantui, tačiau tai trunka itin trumpai. Svarbiausia dalis: leisti implantui sugyti su kaulu, todėl prieš statant karūnėlę, turi praeiti tam tikras periodas (paprastai nuo dviejų iki keturių mėnesių). Po šio laikotarpio, odontologas uždeda karūnėlę.

Iš pirmo žvilgsnio, peržiūrėjus odontologų pasiūlymus, atrodo, kad dantų implantai Kaune kainuoja nuo 400 iki 700 eurų. Tačiau pasigilinus, dėl naudojamos technologijos, reikalingų medžiagų (dar dedama gijimo galvutė, vainikėlis), vieno danties implantavimo kaina gali išaugti iki 1000 eurų.

Reali implanto išvaizda

Norint geriau suprasti, kas vyksta implantuojant dantis, visų pirma reikia daugiau sužinoti apie danties struktūra. Dantis susideda iš vainikėlio, matomo išsižiojus, ir šaknies, kuri nesimato. Dėl to, kad implantas yra įsukamas į kaulą, o viršuje dedamas į tikrąjį danties viršų panašus vainikėlis, jis ir neišsiskiria iš kitų dantų.

Ar implantai visiems tinka?

Sudomino dantų implantai Kaune esančioje klinikoje „Denta“? Klinikos specialistai pabrėžia, kad prieš išsirenkant variantą sau, būtina užsukti pas savo odontologą. Taip yra todėl, kad implantai tinka ne visais atvejais. Jei norite, kad jums būtų montuojami implantai, turite užtikrinti, kad:

  • laikotės tinkamos burnos higienos;
  • jūsų dantų kaulo masė yra tinkamo tankio (tai gali patvirtinti tik odontologas);
  • jūsų dantenos yra sveikos;
  • negriežiate dantimis (tai gali paveikti gijimo procesą).

Dantų implantams svarbiausias yra žandikaulio kaulas. Kai kuriais atvejais dėl to ši procedūra jaunesniems asmenims nerekomenduojama: jų žandikaulio kaulas dar nebaigęs vystytis.

Jei netekote danties, geriausia kuo skubiau vykti pas savo odontologą. Tik specialistas galės tinkamai patarti, kaip elgtis šioje situacijoje.