Sk. Lie 21st, 2024
šviestuvai namams

Šviesa užtikrina jaukumą namuose, darbe ar kitose vietose. Ji ne tik yra funkcionalus namų elementas, bet ir interjero detalė, kuri gali tapti visa apjungiančiu namų akcentu. Šviestuvai internetu jau nieko nebestebina, tačiau vis besiplečianti apšvietimo rinka, ieško vis naujų būdų šviesą „priartinti“ prie žmonių ir padaryti dar patogesnį jos naudojimą. Šiame tekste apžvelgsime, kokios tendencijos vyrauja ir kokia kryptimi juda su apšvietimo sritimi susijusios technologijos.

1. Šviesos ryšys

Rinkoje pasirodžius LED lemputėms – apšvietimo rinka žengė didelį žingsnį į priekį. Dar kitaip vadinamas išmanusis apšvietimas metė iššūkį technologijų kūrėjams ir suteikė galimybę žmonėms valdyti šviesą pagal individualius poreikius. Nors dimeriai, plačiai žinomi kaip šviesos lygio reguliatoriai, jau ilga laiką yra rinkoje, tačiau LED lempučių, bevieliu wifi ryšiu ir išmaniojo prietaiso programėle paremtas veikimas yra visai kas kita. Tokios sistemos, kaip ir LED šviestuvai internetu parduodami ir Lietuvoje.

2. Sveikesnė šviesa

Ne paslaptis, kad šviesa didele dalimi nulemia ne tik mūsų produktyvumą darbe, bet ir kaip mes pailsėsime, kaip jausimės namuose ar kitose vietose. LED šviesos populiarėjimas ir didesnis gilinimasis į jos veikimo principus leido sujungti žinias apie šviesos ir sveikatos sąsają bei pritaikyti šviesą prie žmogaus organizmo procesų. Šiandien jau turime net specialias lempas, kurių šviesos pagalba palengvinama depresija, o šviesos nustatymo lygmenys leidžia pasirinkti skirtingas šviesos spalvas.

3. Efektyvi šviesa

Kalbant apie ekonomišką šviesą, vėlgi, išryškėja trys raidės – LED. Jeigu gyvenate aktyviame, ekologiškame ar bent jau išmaniojo namo kryptimi judančiame name – LED šviesa yra vienintelė, kuri pateisina naujojo vartotojo poreikius. Šiandien LED lemputės ar šviestuvai – internetu ar šviestuvų salonuose yra vieni dažniausių. Prieš gerą penkmetį rinkai pristatyta šviesos naujovė, šiandien jau pamažu tampa norma. Nors LED lemputės ir yra sąlyginai brangios, tačiau jų veikimo laikas yra nepalyginamai ilgesnis už įprastas kaitrines ar fluorescencines lemputes. Beje pastarosios seniau būdavo tituluojamos, kaip taupios lemputės, tačiau atsiradus LED prarado šį titulą. LED šviesa suvartoja itin nedaug elektros energijos, todėl yra tikra revoliucija.

Ne nuostabu, kad visos tendencijos apima LED šviesą. Apie ją netyla kalbos, nes vos tik ją pritaikius kasdieniam naudojimui namuose, LED apšvietimo sistema vis buvo tobulinama. Belieka laukti, kokias dar dideles ir mažas revoliucijas ji atneš.