Sk. Lie 21st, 2024
naktinės užuolaidos

Apie tai, kokį svarbų vaidmenį namuose atlieka užuolaidos, kalba beveik visi šių langų uždangų specialistai. Jos suteikia namams prasmę, patalpai jaukumo, šilumos, apsaugo nuo pašalinių akių ir pasižymi dar galybe aktualių ir svarbių savybių. Tačiau, kai ateina tas momentas, kuomet reikia priimti sprendimą ir tvirtai apsispręsti, kokias užuolaidas kabinti vienoje ar kitoje patalpoje, viskas tampa daug sudėtingiau. Todėl kalbame apie tai, į ką atkreipti dėmesį, kad pasirinkimas nebūtų klaidingas. Šįkart – naktinės užuolaidos.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naktines užuolaidas?

Nakčiai skirtų užuolaidų audinys gali būti plonesnis arba storesnis, kartais vietoj naktinių ir dieninių užuolaidų derinio pasirenkamos tarpinės užuolaidos. Kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį ieškant langų uždangų?

  • Interjero stilius

Pirmiausia apžvelkite namuose vyraujantį interjerą – ar daugiau pastebite šiuolaikinių detalių, o galbūt tai šiek tiek vintažo akcentų turinti aplinka? Galbūt patalpa jau yra stipriai apkrauta įvairiais baldais bei daiktais – tuomet užuolaidos turi būti kuo minimalistiškesnės. Šiuolaikiniam stiliui taip pat siūloma rinktis minimaliai dekoruotas užuolaidas, o retro stiliui galima ieškoti floros detalėmis puoštų audinių.

  • Patalpa, kuriai reikalingos naktinės užuolaidos

Atsižvelkite, kuriai namų patalpai ieškote langų uždangų (svetainei, miegamajam ar vaikų kambariui). Jei tai svetainė, galbūt galima rinktis tarpinį užuolaidų variantą. O miegamajam kuo storesnį, kad nakties metu užmigti netrukdytų įvairūs iš lauko aplinkos į patalpą patenkantys šviesos šaltiniai. Vaikams ieškokite žaismingesnių, tačiau taip pat funkcionalių audinių.

  • Audinio storis

Nakčiai skirtos užuolaidos dažniausiai pasižymi ne tik puikiu šviesos sulaikymu, bet taip pat ir kaip garso izoliacijos priemonės. Storesnis audinys leis ramiau miegoti naktimis, ypač jei gyvenate mieste, prie pat judrios, intensyvaus judėjimo gatvės.

  • Spalva

Spalvų suderinimas interjere – taip pat labai svarbus aspektas. Ryškios spalvos užuolaidos padės sukurti išskirtinį akcentą aplinkoje, dienos metu gražiai įrėmins langą, tačiau rinktis itin intensyvios, žvilgsnį atkreipiančios spalvos nerekomenduojama. Moderniam interjerui ieškokite tamsiai pilkos, mėlynos atspalvių, klasikiniam ar retro dizainui puikiai tik žemiškos spalvos – ruda, kreminė, tamsiai žalia, samaninė ar bordo.

  • Lango aukštis ir plotis

Naktinės užuolaidos, kaip ir dieninės, privalo pilnai uždengti langą, o geriausia jei jos šiek tiek platesnės nei lango rėmas. Žinokite lango matmenis, o pagal tai žinosite ir kiek daug Jums reikės audinio.

  • Kabinimas

Atsižvelkite į tai, kaip norite, kad kabėtų užuolaidos. Kabinimo būdų egzistuoja ne vienas ir ne du – metaliniai ir plastikiniai karnizai, sieniniai bei lubiniai, įvairios drapiruotės, klostės šonuose ar viršuje. Žiedinis ar kilpinis kabinimas. Nuo to stipriai priklauso kaip atrodys bendras vaizdas. Nebijokite konsultuotis su pardavėjais ir specialistais, klauskite klausimų, taip sprendimą bus priimti gerokai lengviau.