Pn. Geg 24th, 2024

Kiekvienas iš mūsų tiek profesinėje, tiek privačioje veikloje turi labai svarbių dokumentų, kuriuos reikia saugoti. Lengviausias būdas dokumentus yra sudėti į segtuvą, kur jie bus apsaugoti nuo daugelio išorinių veiksnių. Segtuvai taip pat padeda palaikyti tvarką tiek namuose, tiek biure, kuriame yra daug dokumentų. Tačiau kokį segtuvą rinktis?

Žiediniai segtuvai

Rinkoje yra įvairių tipų segtuvų. Vieni iš jų – žiediniai segtuvai, populiariausi tiek biuruose, tiek namuose. Jie leidžia sisteminti ir archyvuoti dokumentus. Žiedų sistema taip pat suteikia galimybę lengvai pritvirtinti ir nuimti jums reikiamus dokumentus. Žemiau pateikiame segtuvų skirstymą pagal skirtingus elementus.

Segtuvų rūšys – suskirstymas

  • Medžiaga

Pagal medžiagą, iš kurios pagaminti segtuvai skirstomi į kartoninius, popierinius, pagamintus iš poliforo ir  biuro segtuvus iš polipropileno. Paskutinės dvi medžiagos pasižymi dideliu tvirtumu ir ilgaamžiškumu, todėl bus puikus pasirinkimas biuruose, kur dažnai naudojami segtuvai.

  • Segtuvų dydžiai

Kitas elementas, išskiriantis rišiklius, yra dydis. Dokumentai dažniausiai spausdinami įvairiais formatais. Jei norite juos tinkamai archyvuoti, verta derinti segtuvo dydį prie dokumento dydžio. Todėl raštinės reikmenų rinkoje galima rasti A5, A4, A4+ ir A3 formato segtuvų. Dėl tokio plataus segtuvų pasirinkimo galima ergonomiškai saugoti įvairaus formato dokumentus.

  • Nugarėlės plotis

Tinkamas segtuvo stuburo plotis labai veikia jo talpą. Saugant didelius dokumentų kiekius verta rinktis didelio pločio segtuvus, kuriuose tilps visos bylos. Tačiau atminkite, kad kuo didesnis segtuvas ir kuo didesnis viduje suarchyvuotų puslapių skaičius, tuo daugiau vietos segtuvas užims. Segtuvų nugarėlių pločiai: 29 mm, 30 mm, 37 mm, 38 mm, 40 mm, 42 mm, 44 mm, 46 mm, 50 mm, 51 mm, 52 mm, 62 mm, 63 mm, 65 mm, 75 mm, 77 mm, 82 mm, 82 mm, 86 mm.

  • Žiedų skersmuo

Žiedai neabejotinai yra vienas iš svarbiausių segtuvo elementų. Jie laiko ir suriša visus dokumentus vienoje padėtyje. Žiedai dažniausiai gaminami iš patvarių metalinių elementų, kurie naudojimo metu nepažeidžiami. Žiedus užbaigiantis elementas – metalinis užsegimas, leidžia sumažinti dokumentų apimtį ir tvirtinti juos stabilioje padėtyje. Segtuvų žiedų skersmenys: 16 mm, 20 mm, 25 mm, 30 mm, 40 mm, 50 mm, 60 mm.

  • Žiedų skaičius

Segtuvus galima klasifikuoti ir pagal žiedų skaičių. Viename segtuve metalinių žiedų gali būti du arba keturi.