Pn. Geg 24th, 2024

Kaip išsirinkti šilumos siurblį savo namams, kad jis būtų ekonomiškas ir tuo pačiu efektyviai šildytų? Kokiam dizainui ir šilumos siurblio tipui teikti pirmenybę? Tai aktualūs klausimai kiekvienam, kuris svarsto šilumos siurblio pasirinkimą.

Šilumos siurblys pirmiausia naudojamas šildymui, veikiantis termodinaminio ciklo principu ir priklauso pažangių technologijų tipui. Vis daugiau vartotojų įvertinę šilumos siurblio privalumus, įrangą naudoja kaip praktišką šildymo sistemą. Šilumos siurbliai išsiskiria universalumu ir pelningu eksploatavimu, jie ypač aktualūs šiandien, kai daugeliui kyla klausimas, kaip rasti alternatyvą tradicinėms šildymo sistemoms. Tuo pačiu metu įrenginys gali būti vienodai efektyviai naudojamas buitinėms reikmėms, privataus namo ar buto šildymui, taip pat biurui, sandėliui, komercinėms patalpoms. Tinkamai parinkus šilumos siurblį pagal galią, bet kokios paskirties pastatas bus maksimaliai apšildytas.

Šilumos siurblio negalima tiesiog nusipirkti ir įrengti namuose kaip įprasto elektrinio šildytuvo. Norintiems išsirinkti šilumos siurblį montavimo darbams ir projektavimui prireiks specialisto pagalbos. Svarbus tikslus techninis skaičiavimas, priklausantis nuo patalpos oro temperatūros, įrenginio šiluminės galios.

Kokiu principu veikia įranga šildymui?

Įranga šildymui perduoda šilumą iš išorinio energijos šaltinio ir susideda iš kelių komponentų: šilumokaičių ir kompresoriaus, kuriuose vyksta tam tikri procesai. Šiuo atveju šilumos šaltinis yra aplinka: dirvožemis, vanduo, oras. Taigi, sugerdamas šiluminę energiją iš išorinės erdvės, įrenginys ją išleidžia šildomoje patalpoje. Vienas tinkamai parinktas šilumos siurblys vienu metu atlieka tris funkcijas – tiekia šilumą, karštą vandenį ir kondicionuoja.

Kokie yra šilumos siurblių tipai?

Išsirinkti šilumos siurblį lengva, nes yra daugybė skirtingų modelių, kurie skiriasi konstrukcija, sugeriamo energijos šaltinio tipu ir šilumos perdavimu.

  • Šilumos siurblys oras-vanduo ima šilumą iš oro. Net ir esant dideliems

šalčiams, šilumos siurblys oras-vanduo papildomo šilumos generatoriaus pagalba tieks šilumą ir karštą vandenį per skysto šildymo sistemą.

  • Šilumos siurblys oras-oras greitai ir lengvai montuojamas, tinka mažoms

patalpoms šildyti. Šildymas vyksta per oro šilumokaitį, kuris yra panašus į įprasto oro kondicionieriaus veikimo principą.

  • Geoterminiuose siurbliuose kaip šilumos šaltinis naudojamas dirvožemis arba vanduo. Šilumos perdavimas atliekamas per vandens šilumokaitį. Tokio tipo šilumos siurblį rekomenduojama rinktis, jei reikia šildyti pastatą, esantį šalia pakankamai gruntinio vandens tiekimo ir rezervuaro.